Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Seria wydajnych mikrokontrolerów PIC32CXMT nowością firmy Microchip Technology

Article Image
Firma Microchip Technology przedstawiła nową serię mikrokontrolerów PIC32CXMT. Mikrokontrolery te cechuje 32-bitowa architektura oraz transceivery RF i PLC. Jest to platforma sprzętowa, która zapewnia taktowanie z maksymalną częstotliwością 200 MHz i pamięć SRAM o pojemności danych do 560 kB włącznie.

Dostępne w mikrokontrolerach serii PIC32CXMT bezprzewodowe interfejsy G3-PLC i PRIME stanowią o najwyższej wydajności pracy układów. Nowa seria firmy Microchip Technology to scalone rozwiązania o pojedynczym rdzeniu Cortex M4F (firmy ARM) lub podwójnym rdzeniu Cortex-M4 (firmy ARM) i układy SoC. Mikrokontrolery PIC32CXMT posiadają zabezpieczenia, które zapewniają optymalne działanie i użycie pamięci. Nowe mikrokontrolery są pisane m.in. aplikacjom IoT. Obsługuje je środowisko MPLAB Harmony v3. Jak wyjaśnia dyrektor jednostki biznesowej Smart Energy w firmie Microchip Technology, Kourosh Boutorabi:

"Nowe mikrokontrolery serii PIC32CXMT (...) oferują wysoką skalowalność i wydajność (...). Jest to wyraz naszego zaangażowania w układy, które zapewniają elastyczną i bezpieczną platformę dla inteligentnych liczników (...), które są unikalne i oferują stabilną łączność."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Pan Kourosh Boutorabi - dyrektor jednostki biznesowej Smart Energy w firmie Microchip Technology
Wideo
Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Cortex-M4, Cortex-M4F, Microchip Technology, MPL460, PIC32CXMT, PLC
AUTOR
Źródło
microchip.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"