Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Taśma LED RGB sterowana przez Wi-Fi z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie Atel Electronics możemy znaleźć samoprzylepne taśmy LED RGB typu Tapo L930-5 produkowane przez tp-link.

Widoczna na ilustracji tytułowej taśma wygląda estetycznie, ale na pierwszy rzut oka nie szokuje. Postępy w dziedzinie diod LED na przestrzeni ostatnich wywołały cichą rewolucję i rozbestwienie użytkowników (-: . Dzisiaj samoprzylepna, elastyczna taśma LED RGB odporna na warunki atmosferyczne nikogo nie szokuje. Jest to już artykuł powszechnie dostępny i tani. W przypadku tego modelu warto zdobyć się na drugi rzut oka. To co wyróżnia ten produkt, to potężne wsparcie (głównie programowe), które czyni instalację i użytkowanie taśmy prostym i przyjemnym zajęciem. 

Dostarczany komplet obejmuje samą taśmę oraz zasilacz ze sterownikiem, jak przedstawia Ilustracja 1. 

Zestaw Tapo L930

Taśmę może uruchomić i w pełni wykorzystać osoba nie mająca pojęcia o elektronice. Wyjmujemy ją z pudełka, podłączamy zasilacz ze sterownikiem przyklejamy w wybranym miejscu, w razie potrzeby przycinamy nożyczkami na odpowiednią długość i to w zasadzie koniec czynności instalacyjnych. Sterownik bezproblemowo łączy się w domową siecią Wi-Fi i pozwala na skonfigurowanie taśmy przy użyciu wygodnej aplikacji na urządzeniu mobilnym, która pozwala na „wyklikanie” wszystkich efektów, jak na Ilustracji 2.

Aplikacja sterująca taśmą

Szczegółowa instrukcja instalacji oraz podręcznik użytkownika są dołączone do tego artykułu, ale w 90% przypadków po zainstalowaniu aplikacji wszystko już „dzieje się samo”. Taśma potrafi bezproblemowo współpracować z systemami sterowania „Apple HomeKit”, „Amazon Alexa” i „Google Home”. Pozwala to na wplecenie jej w układ inteligentnego domu bez potrzeby nawet zbliżania się do lutownicy i wykorzystania ogromnych możliwości sterowania jakie zapewniają te systemy (oświetlenie ze strefami kolorów, oświetlenie podkreślające odtwarzaną muzykę, symulacja obecności domowników, oświetlenie sterowane głosem, oświetlenie wyciszające przed snem). Dodatkowo producent przygotował filmy instruktażowe obejmujące instalację, przycinanie i użytkowanie taśmy, dołączone do materiałów dodatkowych do tego artykułu razem z kartą katalogową.

Wideo
Do pobrania
Download icon Podręcznik użytkownika Download icon Instrukcja instalacji Download icon Karta katalogowa
Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Taśma LED RGB do systemów Smart Home
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"