Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy e-book firmy Farnell o czujnikach IoT

Article Image
Należącą do koncernu Avnet firma Farnell - czołowy dystrybutor podzespołów i rozwiązań elektronicznych na świecie, opublikowała darmowy e-book, w którym przedstawiono informacje na temat czujników IoT. Tytuł tego e-booka brzmi: "Inteligentne czujniki - aktywacja inteligentnego Internetu Rzeczy".

Wspomniany e-book w pełni wyjaśnia tematykę współczesnych sensorów. Istotne trendy oraz rozwiązania są w tym e-booku prezentowane. Jak tłumaczy Global Head of Technical Marketing firmy Farnell, Cliff Ortmeyer:

„Inżynierowie pracujący nad systemami (...) IoT mają (...) dostęp do znaczącego wyboru (...) czujników. Nowoczesne sensory (...) stanowią oczy, uszy, a nawet nosy aplikacji IoT. Zrozumienie związanego z nimi świata (...) staje się niezwykle ważne dla (...) osób projektujących elektronikę (...), w sercu których znajdują się rozwiązania IoT."

Okładka e-booka "Inteligentne czujniki - aktywacja inteligentnego Internetu Rzeczy"

Przygotowany przez Farnell e-book sprzyja doborowi czujników dla Internetu Rzeczy. Ich niski pobór mocy jest gwarantowany. Niezbędne zabezpieczenia również. Dołączanie czujników do bezprzewodowych sieci jest przez e-book „Inteligentne czujniki - aktywacja inteligentnego Internetu Rzeczy” wskazywane. E-book zwraca uwagę na fuzje danych (polepszające analizę informacji). Jak powiedział Ortmeyer:

„(Obecnie - przyp. red.) inżynierowie - elektronicy mierzą się z wieloma decyzjami (...) w kontekście (...) technologii czujnikowych oraz (...) komunikacji między komponentami. Funkcje wykrywania zmian w otoczeniu urządzenia uległy zwiększeniu (...) za sprawą (...) różnych źródeł danych (...). Zrozumienie interakcji między czujnikami i związanych z nimi zabezpieczeń oraz przetwarzania danych prowadzi do lepszych decyzji ze strony inżynierów (...) zarówno na etapie projektowania (...), jak i integracji (...) z urządzeniami.”

Spis treści e-booka "Inteligentne czujniki - aktywacja inteligentnego Internetu Rzeczy"

Licząca się w branży firma Farnell oferuje prawie milion produktów na świecie. Produkty te pochodzą od ponad dwóch tysięcy producentów na świecie. Szybka dostawa produktów jest przez firmę gwarantowana. Firma oferuje wsparcie dla inżynierów na każdym etapie prac.

E-book liczy 14 stron - jest on dostępny tutaj (wymagana jest rejestracja przed pobraniem e-booka).

Pan Cliff Ortmeyer - Global Head of Technical Marketing firmy Farnell
Firma: Farnell
Tematyka materiału: Avnet, Cliff Ortmeyer, e-booki, Farnell, Internet Rzeczy, Smart Sensors - Enabling the Intelligent IoT
AUTOR
Źródło
pl.farnell.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"