Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe laptopy ThinkPad od Lenovo

Article Image
Znana z niezawodnych rozwiązań firma Lenovo prezentuje nowe generacje laptopów: ThinkPad X i ThinkPad L powstałych z myślą o hybrydowym trybie pracy z ulepszonymi rozwiązaniami do współpracy i komunikacji online.

Wspomniane urządzenia stanowią uzupełnienie wszechstronnych produktów biznesowych Lenovo. Jest to realizacja misji "Smarter Technology for All" - inicjatywy gwarantującej oryginalność. Wybrane podzespoły urządzeń serii ThinkPad zawierają recyklingowane materiały - m.in. obudowy głośników oraz elementy montażowe są z tych materiałów. Wszystko to przy certyfikacie ENERGY STAR. Komputery Lenovo spełniają kryteria EPEAT (w zakresie ochrony środowiska i oszczędności energii). W wielu z nich występują takie udogodnienia jak:

  • Technologia Dolby Voice, która rozdziela głosy i optymalizuje działanie mikrofonów oraz głośników dzięki dostosowywaniu się do źródeł dźwięku przy tłumieniu szumów i odgłosów tła.
  • Działające w podczerwieni kamery FHD zapewniającą wysoką jakość i wygodę logowania Windows Hello. Kamery te posiadają przesłonę.
  • Obsługa standardów: 4G, 5G sub6 oraz Wi-Fi 6E zapewniających szybkie połączenia WWAN (ang. Wireless WAN).
  • Mierzący 15 mm trackpad.
Nowe laptopy ThinkPad

Nowe laptopy ThinkPad cechuje platforma Intel vPro i układ graficzny Intel Iris Xe. Niektóre z nich mogą opcjonalnie zawierać procesory AMD Ryzen PRO 5000/AMD Ryzen PRO 6000 z układem graficznym AMD Radeon 600M. Pakiet ochrony ThinkShield integruje moduł Trusted Platform Module (TPM) z zabezpieczonym rdzeniem systemu Windows 11. Jest przy nich dostępna technologia Intel Hardware Shield - jej zabezpieczenia odzwierciedlają filozofię  „secure by design”, która zakłada chronienie sprzętu już na etapie projektowania. Urządzenia serii ThinkPad wyposażono w opcjonalny czytnik linii papilarnych z przyciskiem zasilania.

Seria ThinkPad wyznacza nowe granice dzięki innowacjom i szerokiemu wyborowi komputerów. Priorytetem Lenovo jest zapewnianie produktywnych urządzeń oraz uproszczonej obsługi i zmniejszenia obciążenia związanego z zarządzaniem IT.

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Galeria
Firma: Lenovo
Tematyka materiału: AMD, Intel, laptopy, Lenovo, ThinkPad L, ThinkPad X
AUTOR
Źródło
lenovo.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"