Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Bezpieczny ekosystem Odry dzięki firmie T-Mobile

Article Image
Podczas tegorocznych Dni Odry, które zorganizowało miasto Wrocław, firma T-Mobile zwodowała swą boję analityczną do monitorowania stanu wody w Odrze. Dzięki temuż rozwiązaniu, możliwe stało się wykrywanie zagrożeń już na wczesnych etapach.

Zeszłoroczna katastrofa ekologiczna w Odrze przyniosła ze sobą niezwykle wielkie straty dla rzeki i połączonych z nią ekosystemów. Badanie stanu wody płynącej w Odrze jest konieczne, by umożliwić działania zmierzające do odbudowy ekosystemu rzeki. Według firmy T-Mobile w istocie innowacyjne rozwiązania mogą wspierać troskę o stanowiące świat środowisko. Firma przystąpiła do projektu pilotażowego realizowanego wspólnie z miastem Wrocław, w obrębie którego w zadanym punkcie Odry zwodowano boję analityczną. Boja będzie dosyć na bieżąco zapewniać kluczowe informacje o stanie wody w rzece - na podstawie takich parametrów jak: koncentracja zawiesiny, tlen rozpuszczony, temperatura, pH czy przewodność. Do wodowania boi na rzece doszło podczas Dni Odry we Wrocławiu, które obejmowały cykle debat, na temat zagrożeń ekosystemu rzeki.

Zwodowana na Odrze boja analityczna

Jak wyjaśnia dyrektor biura rozwoju sprzedaży i nowych technologii w firmie T-MobilePiotr Biały:

"Wierzymy, że niepowtarzalne (...) rozwiązania wspomagają troskę o środowisko. Przykładem jest nasza boja analityczna, która pozwala na sprawne monitorowanie parametrów czystości wody (...). Wydajna analiza zapewnia pełną wykrywalność zdarzeń związanych z zagrożeniem zanieczyszczenia wody w zbiornikach. Tego typu rozwiązania są dosyć potrzebne dla takiego miasta jak Wrocław (...). Z tym większą przyjemnością czy dumą wspieramy je w tym celu jako firma, która w swojej strategii i działaniach dąży w stronę neutralności ekologicznej."

Więcej informacji pod adresem: firma.t-mobile.pl

Pan Piotr Biały - dyrektor biura rozwoju sprzedaży i nowych technologii w firmie T-Mobile
Wideo
Firma: T-Mobile
Tematyka materiału: boje wodne, ekologia, Odra, rzeki, T-Mobile, Wrocław
AUTOR
Źródło
firma.t-mobile.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"