Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Inteligenta żarówka z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics możemy znaleźć żarówkę sterowaną przez WiFi TP-Link Tapo L510E.

Przedstawiona na ilustracji tytułowej żarówka wygląda klasycznie, ale w rzeczywistości jest to zaawansowane urządzenie o bardzo dużych możliwościach. Można nią sterować przez sieć Wi-Fi; sterowanie może się odbywać przy użyciu przyjaznej, darmowej aplikacji. Żarówka tajest  bezproblemowo kompatybilna z systemami Alexa i z asystentem Google. Żarówka ta po wkręceniu w miejsce “zwykłej, analogowej żarówki” ujawnia swoje możliwości. Urządzenie łączy się z siecią Wi-Fi i po chwili jest dostępne do sterowania w aplikacji. Podstawowe parametry żarówki przedstawia tabela 1.

Parametry żarówki

Jedną z podstawowych funkcjonalności jest kontrola jasności świecenia, tak aby dostosowywać oświetlenie do sytuacji i pory dnia. Oczywiście raz dobrane nastawy możemy zapisać w aplikacji i następnym razem do nich wrócić. Możemy także przypisać nastawy do czasu tworząc harmonogram dopasowany do pory dnia i na przykład do naszych zwyczajów. Przy użyciu systemów z Alexa Amazon lub Asystenta Google możemy sterować żarówką przez polecenia głosowe, korzystając z aplikacji Tapo możemy sterować żarówką z dowolnego miejsca na świecie przy pomocy telefonu.

Do artykułu dołączona jest karta katalogowa w której producent zamieścił dokładny opis wraz z kompletem parametrów. Dodatkowo dostępne są filmy instruktażowe:

  • zawartość pudełka; “Unboxing”,
  • wykorzystanie do budowy taniego systemu Smart Home.

Taka “żaróweczka Wi-Fi” może stać się elementem dużego systemu “smart domu”, ale także  pojedyncza żarówka to obiekt do bardzo ciekawych eksperymentów sprzętowo programistycznych z tematyki IoT.

Wideo
Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Zarówka sterowana przez Wi-Fi
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"