Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowość sieciowa: zarządzalny przełącznik TL-SX3016F firmy TP-Link kompatybilny z platformą Omada SDN

Article Image
Jest to wydajne urządzenie o 16 portach SFP+ 10G i rozbudowanych opcjach konfiguracji. Kompatybilność z platformą Omada SDN jest w to urządzenie wliczona. Zdalne zarządzanie również. Skalowalne sieci z dużym ruchem danych mogą dzięki przełącznikowi TL-SX3016F niezawodnie pracować. Małe i średnie firmy są w aspekcie TL-SX3016F mile widziane.

Wspomniany przełącznik oferuje zaawansowane opcje zarządzania warstwą L2+ i sprawdza się jako switch w rdzeniach architektur sieciowych. Dostępne w TL-SX3015F porty SFP+ 10G umożliwiają tworzenie szybkich, stabilnych połączeń w sieci. Wszystko to przy gniazdach: RJ45 oraz micro-USB. Liczne zabezpieczenia przełącznika chronią przed niepowołanym dostępem do sieci - są to m.in.: wiązania IP-MAC-Port, DHCP Snooping i Storm Control. Możliwość dzielenia sieci na segmenty jest w pełni gwarantowana - umożliwia to konfiguracja VLAN 802.1Q zwiększająca poziom bezpieczeństwa i wydajność tych sieci. Wszelkie ataki DoS są przez TL-SX3015F natychmiast wykrywane. Ich eliminacja jest błyskawiczna. Definicja tych ataków jest w przełączniku przewidziana. Wbudowana w urządzenie funkcja ACL (ang. Access Control Lists) skutecznie blokuje dostęp do określonych zasobów sieci. Jest to realizowane wraz z opcjonalnym odrzucaniem ruchu z adresów: MAC i IP oraz portów: TCP/UDP i VLAN ID. Użyteczna opcja IGMP Snooping pozwala przy tym na kierowanie strumieni multicastowych do wybranych subskrybentów. Z kolei funkcje: IGMP Throttling i IGMP Filtering chronią transmisje multicast przed nieuprawnionymi użytkownikami.

Przełącznik TL-SX3016F

Do uwierzytelniania użytkowników przełącznik TL-SX3015F wykorzystuje szyfrowanie 802.1X i serwer Radius. Dla wydajniejszej transmisji, administratorzy sieci mogą ustalać priorytety dla adresów: IP i MAC oraz portów: TCP, UDP itd. Dzięki tym priorytetom, transmisja dźwięku i wideo nie jest opóźniona. Jej jakość gwarantują funkcje: IGMP Snooping i QoS. Wszystko to następujących rozwiązaniach IPv6: podwójny stos IPv4/IPv6, MLD Snooping, IPv6 ACL, DHCPv6 Snooping, interfejs IPv6, PMTU Discovery oraz IPv6 Neighbor Discovery. Urządzenie może być zarządzane przez:

  • przeglądarkę - interfejs GUI,
  • wiersz poleceń,
  • z poziomu chmury - dzięki integracji z platformą Omada SDN, która umożliwia tworzenie wysoce skalowalnych sieci, integrację urządzeń sieciowych oraz łatwe i kompleksowe zarządzanie sieciami: Wi-Fi i LAN. Dzięki tej platformie użytkownik zyskuje dużą elastyczność zarządzania przy dużej stabilności, zaawansowanych zabezpieczeniach i wysokiej wydajności, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach oraz w innych branżach i placówkach.
Przełącznik TL-SX3016F

Przełącznik TL-SX3016F objęto pięcioletnią gwarancją producenta. Urządzenie wpisuje się w standardy NGN. Jego instalacja jest intuicyjna - zajmuje ona mało czasu niedoświadczonym użytkownikom.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja przełącznika TL-SX3016F Download icon Przewodnik instalacyjny przełącznika TL-SX3016F
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: OMADA SDN, przełączniki sieciowe, przełączniki zarządzalne, TL-SX3016F, TP-Link, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"