Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tapo C310 - niezawodna kamera do monitoringu zewnętrznego od firmy TP-Link

Article Image
W ofercie firmy TP-Link znajduje się kamera Tapo C310, która została zaprojektowana pod kątem monitoringu zewnętrznego i cechują ją nowoczesne rozwiązania, razem z trwałością oraz bardzo prostą obsługą. Jest to idealny wybór dla osób, które martwią się o bezpieczeństwo własnych nieruchomości podczas swej nieobecności (w pracy, na urlopie itd.).

Dzięki rozdzielczości 3 Mpx (1296p) oraz wysokiej jakości obrazu, niezależnie od pory dnia i pogody, wszystkie nagrania wideo są niezwykle ostre i wyraźne, co umożliwia sprawną identyfikację różnych szczegółów, w tym intruzów z dużych odległości, których natychmiast wykrywa wbudowany w Tapo C310 czujnik ruchu. Niepożądane ruchy i aktywności, np.: wtargnięcia na posesję czy przekroczenia wyznaczonej wcześniej granicy, są bezzwłocznie odnotowywane, o czym użytkownik dowiaduje się przez powiadomienia i dołączone do nich materiały wideo, które są w szczególności pokazywane na mobilnych urządzeniach (smartfony, tablety itp.) - dzięki temu można błyskawicznie określić, czy jest wymagana interwencja.

Kamera Tapo C310

Wszystko to przy alarmach: świetlnych i dźwiękowym, które skutecznie odstraszają nieproszonych gości i opcji zapisu nagrań na kartę microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, która zapewnia stały wgląd w rejestrowane wideo - łącznie można przechowywać do 384 godzin (lub 16 dni) materiałów. Bazujący na podczerwieni 850 nm oraz automatycznym filtrze barwy tryb nocny pozwalający na detekcję intruzów w odległości poniżej 30 m, przy całkowitej ciemności bądź kiepskim oświetleniu, jest w funkcjonalność Tapo C310 wliczony, podobnie jak dwukierunkowa transmisja audio, tzn. dostępny w kamerze głośnik i mikrofon umożliwiające prowadzenie rozmowy bez otwierania drzwi - dla przykładu można poprosić kurierów o pozostawienie paczek w zadanych miejscach bądź włamywaczy o opuszczenie posesji pod groźbą wezwania policji. Za konfigurację i obsługę kamery odpowiada przewidziana na systemy: Android i iOS mobilna aplikacja Tapo, która zapewnia dostęp do monitoringu oraz wszystkich funkcji Tapo C310, razem z podglądem obrazu z 32 kamer naraz (jako maksimum) i zarządzeniem innymi urządzeniami z serii Tapo (do inteligentnego domu) - oglądaj nagrania z kamery, odtwarzając je z pamięci, a także ustawiaj Tapo C310 tak, aby urządzenie wygodnie stosować (wszystko to z poziomu pojedynczej aplikacji).

Kamera Tapo C310

Pierwsza konfiguracja kamery jest bardzo prosta - prowadzi ją w całości wspomniana aplikacja. Model Tapo C310 można integrować z usługami: Asystentem Google i Amazon Alexa oraz zewnętrznym oprogramowaniem do obsługi monitoringu, które wspiera standard ONVIF. Co więcej, kamera może łączyć się zarówno z sieciami Ethernet, jak i WiFi, co daje zwiększony wybór miejsc jej instalacji, którą ułatwia dołączony do Tapo C310 zestaw montażowy - w rezultacie nie potrzeba ograniczania się do jednego rodzaju połączenia oraz przejmować się sieciami o niedostatecznych parametrach, na których opiera się kamera. Łączność z nią może być przewodowa bądź bezprzewodowa. Pyłoszczelność i odporność na warunki zewnętrzne gwarantuje obudowa klasy IP66 - żadne deszcze, pyły, wiatry czy grady nie powstrzymują kamery przed niezawodną, całodobową ochroną nieruchomości przy temperaturze otoczenia od -20 do 45°C. Urządzenie obejmuje dwuletnia gwarancja producenta. Jego Instalacja jest intuicyjna - zajmuje ona mało czasu niezaawansowanym użytkownikom. 

Kamera Tapo C310
Kamera Tapo C310
Wideo
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Asystent Google, Amazon Alexa, Tapo C310, TP-Link, kamery IP, WiFi
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"