Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Deco X50 - nowy system WiFi mesh w standardzie WiFi 6 od TP-Link

Article Image
Zanikający sygnał sieci bezprzewodowej i zbyt długie buforowanie bywają niezwykle irytujące - w szczególności martwe strefy Wi-Fi często pojawiają się w wielopiętrowych domach i dużych mieszkaniach. By ten problem rozwiązać firma TP-Link opracowała nowy system mesh z obsługą technologii Wi-Fi 6 - Deco X50. Jeżeli sieć Wi-Fi nie dociera do pomieszczeń lub jej zasięg jest zbyt słaby, by sprawnie transmitować dane, zakup tego systemu jest doskonałym wyborem.

System X50, tak jak inne rozwiązania rodziny Deco, umożliwia tworzenie wydajnej sieci Wi-Fi w dużym mieszkaniu bądź jednorodzinnym domu, do czego wystarczą 2 współpracujące ze sobą urządzenia Deco (lub więcej). Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, na bieżąco analizujących zachowania użytkowników oraz liczbę dołączonych urządzeń klienckich, każdorazowo zapewniane jest stabilne łącze gwarantujące jednakową, wysoką przepustowość danych, bez względu na miejsce dostępu do sieci.

Pojedyncze urządzenie systemu Deco X50

Zaimplementowane protokoły roamingowe 802.11k/v/r w pełni zapobiegają przerywaniu transferu, gwarantując płynne, niemal niezauważalne przełączanie się między urządzeniami Deco X50, jeśli tylko nastąpiło przemieszczenie urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów itp.) w obrębie pomieszczenia i między pomieszczeniami. Wszystko to jest czynione przy standardzie Wi-Fi 6, na bazie którego jest osiągana wynikowa szybkość transmisji sięgająca 3000 Mb/s w ramach 2 pasm: 2,4 GHz (szybkość do 574 Mb/s) oraz 5 GHz (szybkość do 2402 Mb/s). W nowym systemie Deco X50 firmy TP-Link zastosowano szereg rozwiązań uefektywniających działanie sieci Wi-Fi, do których należą m.in.: wsparcie kanału o szerokości 160 MHz, techniki: OFDMA i MU-MIMO, dzięki którym użytkownicy mają sposobność korzystania z wielu urządzeń jednocześnie bez pogorszenia się przepustowości danych, a także technologia Beamforming i kolorowanie BSS, które powiększają zasięg Wi-Fi szczególnie przez eliminację interferencji wnoszonych przez inne sieci bezprzewodowe. Co więcej, występują 3 porty Ethernet, w każdym urządzeniu systemu Deco X50, do budowy szybkich sieci przewodowych, jeżeli istnieje potrzeba dołączenia czegokolwiek bez kart Wi-Fi, np.: komputerów stacjonarnych, konsol do gier czy urządzeń Smart TV. Za bezpieczeństwo danych odpowiada szyfrowanie WPA3 i usługa TP-Link HomeShield, która obejmuje ochronę sieci Wi-Fi, ochronę urządzeń IoT, zaawansowaną kontrolę rodzicielską oraz mechanizm QoS. Oprócz tego zarządzanie i konfiguracja Deco X50 są nadzwyczaj proste - po wyjęciu urządzenia Deco z pudełka wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na smartfonie i zastosować się do prezentowanych przez nią informacji (resztą zajmuje się już aplikacja) lub można dokonać integracji systemu z usługą Amazon Alexa.

System Deco X50
System Deco X50

Cena za 2 urządzenia Deco X50 wynosi ok. 1100 zł, a za 3 urządzenia ok. 1600 zł. Każde urządzenie systemu jest objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Deco, Deco X50, MU-MIMO, systemy mesh, WiFi 6, TP-Link
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"