Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tapo Care - usługa chmurowa firmy TP-Link dla kamer monitoringu

Article Image
Podana w tytule firma nie przestaje zaskakiwać - tym razem w jej ofercie znalazła się subskrypcyjna usługa Tapo Care zapewniająca bezpieczne przechowywanie nagrań monitoringu w chmurze przez 30 dni wraz z dostępem do nich zwłaszcza w przypadku zniszczenia lub kradzieży sprzętu oraz rozszerzeniem „zakresu działania” kamer Tapo (wystarczy w tym celu dowolny smartfon).

Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą przede wszystkim korzystać z „inteligentnego powiadamiania”, polegającego na otrzymywaniu alertów wideo informujących o wykryciu nieproszonych osób, np. włamywaczy, bądź innych podejrzanych sytuacji (każda niepożądana aktywność jest „opatrzona” materiałem wizualnym, który jest dostarczany natychmiast, co pozwala na szybką reakcję ze strony subskrybentów Tapo Care).

Przykład zastosowania usługi chmurowej Tapo Care (kontrola rodzicielska dzieci)

W szczególności może to się przydać do pilnowania dzieci na odległość (przykładowo usługę można skonfigurować tak, by reagowała na dźwięki ich płaczu) oraz zwierząt gdy jest się poza domem (wspomniane alerty mogą posłużyć m.in. do głosowego upominania psa, który coś „zbroił” - wspierana przez kamery Tapo dwukierunkowa transmisja audio w pełni umożliwia to zadanie, podobnie jak funkcja śledzenia ruchu dostępna w obrotowych modelach). Wszystko to przy opcji ustalania obszarów zwanych prywatnymi strefami, w obrębie których dźwięk i obraz mają być nierejestrowane (z szacunku do życia osobistego użytkowników).

Przykład zastosowania usługi chmurowej Tapo Care (detekcja niepożądanych osób)

Usługa jest bezpłatna w ciągu pierwszych 30 dni (od momentu jej subskrypcji) - po ich upływie można wybrać jeden z 2 poniższych planów:

Plan podstawowy 

  • 17,99 zł miesięcznie lub 174,99 zł rocznie (dla 1 kamery)
  • 34,99 zł miesięcznie lub 354,99 zł rocznie (dla 2 kamer) 
  • 52,99 zł miesięcznie lub 529,99 zł rocznie (dla 3 kamer) 

Plan premium

  • 58,99 zł miesięcznie lub 589,99 zł rocznie (dla 4-10 kamer)
Przykład zastosowania usługi chmurowej Tapo Care (nadzór zwierząt)
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: chmury danych, detekcja ruchu, kamera IP, kamery Tapo, kontrola rodzicielska, smartfony, Tapo Care, TP-Link, usługi chmurowe
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"