Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Mercusys Halo H30G - system mesh w standardzie AC1300 od TP-Link

Article Image
W niedawnym czasie firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży system mesh Mercusys Halo H30G, który stanowi remedium na zaniki sygnału sieci bezprzewodowej oraz zbyt długie buforowanie sieci. Występuje on w wersji z dwoma bądź trzema urządzeniami. Jego prędkości są doskonałe - można z niego „do woli” korzystać (jak z systemu Halo H50G).

Wspomniane rozwiązanie zapewnia swobodne i bezproblemowe korzystanie z Internetu przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Dostępna w nim technologia Mercusys Mesh pozwala tworzyć jednolite w nazwach i hasłach systemy sieci bezprzewodowej z dostępem do silnego sygnału WiFi, niezależnie od tego gdzie w danej chwili przebywa osoba (w szczególności może to być jakikolwiek zakamarek domu. lub mieszkania). Urządzenia systemu zwane jednostkami mesh w pełni ułatwiają powyższe zadanie - dzięki nim smartfony, laptopy, tablety itd. mają zagwarantowany stabilny zasięg WiFi i nie zachodzi w ich przypadku buforowanie danych. Wszystko to dzięki przełączaniu się między tymi jednostkami kiedy zachodzi przemieszczanie się - „wygrywa” z nich ta, która oferuje najlepsze parametry sygnału i połączenia. Ich liczba zależy od wielkości przestrzeni, na której użytkownik chce korzystać z sieci - w razie potrzeby system można wzbogacić o kolejne urządzenia.

System Halo H30G

Oferowany przez niego standard to AC1300, a szybkości z nim związane są równe: 400 Mb/s (w paśmie 2,4 GHz) i 867 Mb/s (w paśmie 5 GHz). Rozwiązanie wyposażono w takie funkcje jak: Beamforming, MU-MIMO (do połączeń z setką i więcej urządzeń jednocześnie), Smart Connect (płynna transmisja danych przez łączanie ze sobą pasm 2,4 GHz oraz 5 GHz jedną nazwą SSID), ochrona rodzicielska (kontrola treści przeglądanych przez dzieci i monitorowanie czasu spędzanego przez nie „w sieci”) i autonaprawa (jeżeli dowolna jednostka mesh przestanie działać, to dane są „kierowane” do tych urządzeń, które są sprawne), a także w dwa porty Gigabit Ethernet dla urządzeń bez interfejsów bezprzewodowych. Dzięki intuicyjnej aplikacji konfiguracja systemu Mercusys Halo H30G jest bardzo prosta, tak jak jego zarządzanie. Jest to to niebywały produkt dla każdego, w tym dla laika. Można go nabyć w dwóch wersjach: z dwoma jednostkami (za ok. 270 zł brutto), lub trzema (za ok. 400 zł brutto). Każda z nich jest objęta trzyletnią gwarancją producenta. Tylko z nimi utraty sygnału oraz przerwy w dostępie do sieci (po standardzie WiFi) nie mają miejsca (co by nie było, a jakże!).

System Halo H30G
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: AC1300, Beamforming, Ethernet, Gigabit Ethernet, Halo H30G, Halo H50G, Mercusys, Mercusys Mesh, MU-MIMO, Smart Connect, SSID, system mesh, TP-Link, WiFi
AUTOR
Źródło
www.mercusys.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"