Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dwa cenione modele routerów na kartę SIM od firmy TP-Link

Article Image
Mowa tu o modelach: Archer MR600 i TL-MR6400, które w końcu listopada br. znalazły się w ofercie sieci Play. Ich nieskomplikowana konfiguracja oraz łatwość użytkowania zadowalają szczególnie tych użytkowników, którzy potrzebują szybkiego Internetu LTE oraz stabilnego zasięgu Wi-Fi.

Pierwszym urządzeniem jest bezprzewodowy router, który wspiera standard LTE cat. 6 i technologię Carrier Aggregation, oferując prędkość transferu LTE sięgającą 300 Mb/s. Router ten może stanowić zasadnicze łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek indziej po zabraniu ze sobą - starczy włożyć do dostępnego w nim slotu kartę SIM, by oglądać filmy w jakości 4K, pobierać duże pliki bądź grać online. Dwie odkręcane anteny 4G LTE tylko ułatwiają powyższe zadania, podobnie jak interfejs Wi-Fi 802.11 ac, który zapewnia transmisję danych z maksymalną szybkością 867Mb/s (pasmo 5 GHz), lub 300 Mb/s (pasmo 2,4 GHz), co daje sumaryczny „przesył” do 1167 Mb/s włącznie (jest to urządzenie dwuzakresowe).

Router Archer MR600

Wydajne połączenia kablowe są przy tym gwarantowane, w szczególności dzięki czterem gigabitowym portom Ethernet dedykowanym m.in. komputerom stacjonarnym, serwerom NAS i telewizorom (jeden z tych portów to „wymienny w funkcji” port LAN/WAN). Drugie urządzenie również je posiada - jest to modem standardu LTE cat.4 (jego funkcjonalności są niemal takie same jak w przypadku Archera MR600). Konfiguracja obu urządzeń jest przy tym intuicyjna dzięki aplikacji TP-Link Tether (jej obsługa nie przysparza kłopotów nawet niedoświadczonej osobie).

Router Archer MR600
Router Archer MR600

Zarówno Archer MR600 jak i TL-MR6400 są dostępne w ofertach Internetu bezprzewodowego w sieci Play, w ramach abonamentu na 24 miesiące lub kontraktu ratalnego (umowa na 24 miesiące i 36 rat na urządzenie). Oba routery można nabyć już za 1 zł na start bądź bez umowy po „normalnych” cenach (pierwszy 599 zł, drugi 319 zł). Każdorazowo obejmuje je trzyletnia gwarancja producenta.

Router TL-MR6400

Istnieje możliwość dobrania do nich systemów Mesh Deco E4 i Deco M4, a także wzmacniaczy sieci RE200 - jednak tylko w umowach na 24 miesiące.

Jakość urządzeń jest gwarantowana.

Router TL-MR6400
Router TL-MR6400
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: 4G, 802.11 ac, Archer MR600, Carrier Aggregation, Deco M4, LAN, LTE cat. 4. LTE cat.6, Mesh Deco E4, Play, RE200, SIM, TL-MR6400, TP-Link, TP-Link Tether, WAN, WiFi
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"