Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Inteligentne Gniazdo 230 V typu “Smart plug” z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics możemy znaleźć bardzo sympatyczne sterowane przez Wi-Fi gniazdo zasilające 230 VAC TP-Link Tapo P100.

Właściwie ilustracja tytułowa wyjaśnia prawie wszystko. Opisywane gniazdo jest elementem typu “Smart Plug”; pozwala na zdalne sterowanie zasilaniem podłączonego do niego urządzenia elektrycznego. Sterowanie może się odbywać przy użyciu przyjaznej, darmowej aplikacji. Gniazdko jest naprawdę bezproblemowo kompatybilne z systemami Alexa i z asystentem Google. To zapewnia dobre wsparcie dla użytkownika, a w 99% zastosowań oznacza to brak konieczności szukania wsparcia. Nasze “Smart gniazdko” wtykamy do zwykłego gniazda ściennego i dalej praktycznie wszystko dzieje się samo na ekranie telefonu. Urządzenie łączy się z siecią Wi-Fi i po chwili jest dostępne w aplikacji, gotowe do przyjmowania poleceń głosowych z dowolnego miejsca na świecie, na przykład z kanapy w dużym pokoju, jak przedstawia to Ilustracja 1.

Ilustracja 1. Możliwy scenariusz pracy z urządzeniem

Do gniazda można podłączyć urządzenie o maksymalnym poborze prądu 10 A przy napięciu 230 VAC, więc nawet sterowanie średniej wielkości młotem wyburzeniowym nie będzie wyzwaniem. Podstawowe parametry urządzenia przedstawia tabela 1.

Tabela 1. Parametry urządzenia

Pełniejszy opis znajdziemy w karcie katalogowej dołączonej do materiałów dodatkowych; poza nią producent przygotował filmy instruktażowe:

  • zawartość pudełka
  • instalacja i uruchomienie

To gniazdo pozwala na budowę “Smart domu” w bardzo nieskomplikowany sposób i za bardzo rozsądną cenę. Warto chociaż chwilę się nim pobawić, aby być częścią rewolucji IoT, która nas pochłania.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Atel Electronics
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"