Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

System Mercusys Halo H50G - pogromca martwych stref Wi-Fi od TP-Link

Article Image
Marka Mercusys wprowadza do sprzedaży w Polsce nowy system mesh Halo H50G. System ten można nabyć w opcji z dwoma lub trzema jednostkami. Jego urządzenia świetnie sprawdzają się tam, gdzie występuje problem z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej - na przykład w dużym mieszkaniu bądź domu jednorodzinnym.

Związana z systemem technologia Mercusys Mesh pozwala na tworzenie jednolitego systemu sieci bezprzewodowej i zapewnienie dostępu do silnego sygnału Wi-Fi w każdym zakamarku mieszkania oraz dużego domu (o powierzchni dochodzącej nawet do 550 m²). Jeżeli istnieje taka konieczność, całość można rozbudować o kolejne urządzenia serii Mercusys Halo. Podczas przemieszczania się użytkownik ma zapewniony nieprzerwany dostęp do szybkich i stabilnych połączeń Wi-Fi i nie musi martwić się o utratę zasięgu czy buforowanie danych. Urządzenia klienta (telefony, laptopy, tablety itp.) automatycznie przełączają się między jednostkami systemu tak, by zawsze korzystać z sygnału o większej mocy, który gwarantuje lepsze parametry połączenia. Tym sposobem system Mercusys Halo H50G zapewnia wydajność umożliwiającą nieskrępowane oraz bezproblemowe korzystanie z Internetu przez wielu użytkowników naraz.

System Halo H50G
System Halo H50G

Oferowane przez niego prędkości to: 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz i 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz, w ramach standardu WiFi 802.11 ac. Wszystko to przy przydatnych funkcjach i technologiach w nim obecnych – są to w szczególności: MU-MIMO obsługujące ponad setkę urządzeń w tym samym czasie (m.in. komputery, telefony oraz urządzenia IoT), Beamforming wspierający zasięg i stabilność połączeń Wi-Fi, Smart Connect do „łączenia” pasm: 2,4 GHz i 5 GHz w sieć o wspólnym SSID, zapewniając płynną transmisję danych, a także ochrona rodzicielska, która pozwala na niezawodną kontrolę przeglądanych przez dzieci treści i sprawne monitorowanie czasu spędzanego „w sieci” przez pociechy.

Do podłączenia urządzeń, które nie wyposażono w interfejsy bezprzewodowe przewidziano 3 gigabitowe porty Ethernet obecne w urządzeniach systemu. Jeżeli na jednym z nich wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia, aby nie dopuścić do utraty sygnału oraz przerwy w dostępie do sieci. Dzięki intuicyjnej aplikacji Mercusys konfiguracja i zarządzanie systemem Halo H50G nie sprawia problemów, nawet niedoświadczonej osobie.

System Halo H50G
System Halo H50G

Jego atutem jest cena - za wariant z 3 urządzeniami trzeba zapłacić około 420 zł (stan na dzień 8.11.2021 r.).

Podobnie jak inne produkty marki Mercusys, jest on objęty trzyletnią gwarancją.

Więcej informacji

Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Beamforming, Ethernet, Halo H50G, Mercusys, MU-MIMO, Smart Connect, SSID, system mesh, TP-Link, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
www.mercusys.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"