Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Popularny router Archer C6 firmy TP-Link w nowej odsłonie sprzętowej

Article Image
W październiku br. TP-Link wprowadza do oferty nową, trzecią wersję popularnego routera Archer C6. Urządzenie to bezproblemowo obsługuje wysokie prędkości sieci, pozwalając wykorzystać potencjał łącza bez rujnowania domowego budżetu.

Jest to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń sieciowych przez polskich konsumentów - w ciągu trzech lat od jego premiery, nabyto pół miliona egzemplarzy routera. W odpowiedzi na utrzymującą się jego popularność firma zdecydowała się na odświeżenie jego konstrukcji, czego rezultatem jest wersja V3 urządzenia, dedykowana użytkownikom domowym potrzebującym wydajnego dostępu do standardu AC1200.

Router Archer C6 V3

Oferowana przez Archer C6 V3 przepustowość danych dochodzi do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji: do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w 2,4 GHz. Router ten charakteryzuje się m.in. wysoką przepustowością sieci bezprzewodowej oraz obsługą technologii MU-MIMO 2×2, która umożliwia łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie. Co więcej, poza zmienioną obudową zyskał on także nowe funkcjonalności, np. obsługę szyfrowania WPA3 oraz wsparcie dla technologii Beamforming i Airtime Fairness. Ponadto został on wyposażony w cztery anteny dużego zasięgu, a także w jeden port WAN i cztery porty LAN (wszystkie z nich są gigabitowe).

Router Archer C6 V3

Dodatkowo urządzenie obsługuje technologię OneMesh™, dzięki której możliwe jest dołączanie urządzeń do routerów lub wzmacniaczy sieci bezprzewodowych oferujących najlepszą jakość połączenia. Dzięki niej istnieje możliwość tworzenia jednolitej sieci WiFi, w przypadku której użytkownik ma gwarancję, że podczas przemieszczania się z tabletem czy smartfonem transfer danych nie zostanie przerwany.

Router Archer C6 V3

Oprócz tego dzięki niezwykle intuicyjnemu interfejsowi graficznemu i aplikacji mobilnej Tether na urządzenia z systemami Android oraz iOS, konfiguracja i obsługa Archera C6 V3 przebiega szybko i sprawnie. Praca jako Access Point jest przy tym zapewniona.

Router Archer C6 V3  posiada 36-miesięczną gwarancję. Jego koszt to ok. 150 zł.

Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Archer C6 V3, Airtime Fairness, Beamforming, MU-MIMO, OneMesh, router, Tether, TP-Link, WiFi
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"