Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

TP-Link EAP610 oraz EAP615-Wall - nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

Article Image
Są to urządzenia służące do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach. Dzięki integracji z platformą Omada SDN mogą być one zarządzane przez chmurę. Ich zastosowania to przede wszystkim miejsca, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie.

Wspomniane punkty dostępowe działają w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 i świetnie radzą sobie w bardzo obciążonych środowiskach, m.in. w hotelach i salach konferencyjnych. Nowe technologie takie jak: modulacja 1024QAM  i długi symbol OFDM umożliwiają urządzeniom osiąganie wysokich prędkości: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz.

EAP610 posiada  gigabitowy port Ethernet z obsługą standardu PoE 802.3at. Natomiast EAP615-Wall wyposażono w gigabitowy port Ethernet uplink i 3 gigabitowe porty Ethernet downlink, w tym jeden port z PoE pass-through zasilający urządzenia przewodowe (m.in. telefony IP). Ponadto EAP615-Wall jest modelem naściennym przeznaczonym do montażu w puszce elektrycznej, którego obudowa ma zaledwie 20 mm grubości, a kompaktowy i elegancki design doskonale wpisuje się we wnętrza biur i hoteli. Z kolei do EAP610 dołączony został zestaw pozwalający na zawieszenie urządzenia na ścianie lub suficie. Oba modele wykorzystują przy tym dwie technologie: PoE, dzięki której ten sam przewód urządzenie i integruje je z sieciami LAN, oraz MU-MIMO zapewniającej łączność z wieloma modelami jednocześnie Wszystko to przy technice OFDMA, która oferuje czterokrotnie większą przepływność danych w porównaniu do Wi-Fi5 (802.11 ac). Płynny roaming także jest zapewniony - transmisje wideo i połączenia głosowe nie są przerywane, kiedy użytkownicy zmieniają lokalizację. Dodatkowo nowe urządzenia wykorzystują kształtowanie wiązki (Beamfoarming) w celu utrzymania stabilnej łączności w wymagających warunkach.

Punkt dostępowy EAP610

Konfiguracja i zarządzanie punktami dostępowymi odbywa się na dwa sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów lub przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller. 

Urządzenia mogą być zarządzane przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników oraz bram sieciowych. Platforma ta pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią Wi-Fi i LAN, również rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje dużą elastyczność zarządzania, które jest stabilne, wydajne, a także odznacza się zabezpieczeniami. Hotele, placówki edukacyjne, biura i inne branże, w tym sprzedaż detaliczna, tylko sprzyjają przytoczonej platformie. 

Punkt dostępowy EAP615

Prezentowane urządzenia pozwalają na stworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Takie podejście znacznie zwiększa bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych.

Modele są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Galeria
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: 1024QAM, 802.11ac, EAP610, EAP615-Wall, OFDMA, punkt dostępowy, Omada EAP, TP-Link, WiFi 6
AUTOR
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"