Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Analogowo-cyfrowa karta pomiarowa ADLINK PCIe-9852

Article Image
W ofercie firmy Maritex pojawiła się wysokiej klasy karta pomiarowa ADLINK PCIe-9852. Urządzenie jest zgodne ze standardem PCIe i umożliwia przekształcenie komputera PC w dwukanałowe urządzenia pomiarowe.

Karta wyposażona jest w dwa analogowe kanały wejściowe (przetwarzanie 14-bitowe) pracujące jednocześnie, z częstotliwością sygnału analogowego do 90 MHz (pasmo trzydecybelowe) realizując do 200 milionów pomiarów na sekundę, które są zapisywane do wbudowanej pamięci wielkości 1 GB. Na pokładzie znajduje się także wysokostabilne źródło napięcia odniesienia i układy wzmacniające pozwalające na pomiar sygnałów w różnych zakresach napięć (±0,2 V, ±2 V i ±10 V). Urządzenie realizuje sprzętowo (bez obciążania procesora komputera) funkcje uśredniające do wyszukiwania małych sygnałów przy silnym tle. Dodatkowo karta ma wejście wyzwalające pomiar i wyjście sygnału wyzwalającego pozwalające na synchronizację z innymi urządzeniami zewnętrznego systemu pomiarowego. Producent zaimplementował także interfejs SSI do synchronizacji z innymi kartami pracującymi wewnątrz komputera (do czterech sztuk za pomocą dedykowanego przewodu).

Karty synchronizowane sprzętowo

W takim połączeniu karty pracują z synchronizacją sprzętową, niezależną od magistrali PCIe i ew. problemów systemu operacyjnego (który może być w mniejszym lub większym stopniu RTOSem). Ze strony dostępności oprogramowania, producent zapewnia pracę w systemach operacyjnych Windows XP/7/8 zarówno 32- jak i 64-bitowych, dostarczając otoczenie do pracy w LabView, MATLAB-ie, Visual Studio, Visual Studio.NET i systemach Linux, wyczerpując w ten sposób praktycznie potrzeby wszystkich potencjalnych użytkowników. Szczegółowe parametry sygnałowe umieszczono w karcie katalogowej.
 
Karta sprawdzi się w systemach pomiarowych wymagających szybkiej akwizycji danych, na przykład przy analizie systemów LIDARowych i video.

Do pobrania
Download icon Nota katalogowa karty pomiarowej ADLINK PCIe-9852
Firma:
Tematyka materiału: ADLINK PCIe-9852, Karta pomiarowa AD
AUTOR
Źródło
www.maritex.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"