Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Militeslowy magnetometr MLX90392 firmy Melexis pracujący w trzech wymiarach przestrzeni

Article Image
Jeżeli potrzeba niezawodnych pomiarów natężenia pola magnetycznego rzędu militesli (mT), to magnetometr MLC90392 firmy Melexis może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Jest to układ mierzący wspomnianą wielkość w trzech wymiarach: X, Y i Z, który zwraca ją, wraz z temperaturą elementu ustalaną przez wbudowany czujnik, w ramach szesnastobitowych słów stanowiących surowe dane na interfejsie I2C. Dane te, od początku skompensowane, z łatwością można przetwarzać w mikrokontrolerach - w tym celu należy posłużyć się dedykowanym wyjściem podzespołu.

Jego pobór mocy jest przy tym niski, o czym świadczy przede wszystkim maksymalny prąd zasilania równy 1,5 μA. Wszystko to przy napięciu zasilania 1,8 V i obudowie UTDFN-8 o wymiarach 2 mm × 2,5 mm × 0,4 mm pozwalającej na zastosowanie magnetometru w niedużych aplikacjach.

Schemat blokowy

Ten może przy tym wykonywać zarówno pojedyncze pomiary, jak i ich serie, wliczając te wykonywane ciągle, o maksymalnie 1400 wynikach. Dostępne są dwa warianty podzespołu: ±5 mT o zakresie pomiarowym 0-5 mT dla potrzeb niskoszumowych oraz ±50 mT o zakresie pomiarowym 0-50 mT dla pozostałych. Jego parametry mo...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz
DATA SHEET
Firma: Melexis Microelectronic Integrated Systems (Melexis)
Tematyka materiału: interfejs I2C, magnetometr 3D, Melexis, UTDFN-8
AUTOR
Źródło
https://www.melexis.com/en/product/mlx90392/3d-magnetometer-micro-powerand-cost-conscious
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"