Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dedykowany ultradźwiękowym skanerom układ STHV200 firmy STMicroelectronics

Article Image
Posiadający dwukanałowe sterowniki liniowe i impulsowe układ STHV200 pozwala na pomniejszenie rozmiarów ultradźwiękowych skanerów medycznych i przemysłowych. Zastosowania STHV200 obejmują szczególnie: systemy echografii medycznej i sprzęt do badań nieniszczących (NDT) oraz przetworniki piezoelektryczne.

Znajdujące się w układzie STHV200 sterowniki liniowe stanowią wzmacniacze operacyjne w konfiguracji nieodwracającej o 4 dobieralnych stopniach wzmocnienia: 24 dB, 32,5 dB, 36 dB i 39 dB. Na wyjściach tych sterowników znajduje się napięcie wyjściowe z zakresu: 1-180 Vpp. Zasadniczym celem sterowników liniowych jest pełna eliminacja harmonicznych i szumów, w obrębie szerokości pasma: 20-25 MHz. Każdy sterownik liniowy steruje węzłem wyjściowym i nad nim czuwa. Są to tzw. węzły XDCR. Za braki zniekształceń, a także zakłóceń w sygnałach odpowiadają bezdiodowe obwody wyjściowe. Średnie czasy włączania i wyłączania sięgają, w praktyce (kolejno): 1,8 μs i 0,6 μs. Sterowniki impulsowe wyróżnia konfiguracja półmostkowa. Istnieje możliwość wyboru dla nich wartości prądu nasycenia - jest to: 0,5 A, 1 A, 1,5 A, bądź 2 A. Na wyjścia sterowników impulsowych wyprowadza się napięcie wyjściowe 2-200 Vpp. Jest gwarantowana rewelacyjna izolacja wyjść od pasożytniczych pojemności, kiedy to sterowniki impulsowe funkcjonują. Użytkownicy STHV200 mogą dokładnie ustalić wartości opóźnień do zadań generacji sygnału impulsowego. Można także wymusić uziemienie węzła wyjściowego. Przewidziano dwa tryby pracy układu: liniowy, z użyciem sterowników liniowych i impulsowy, z użyciem sterowników impulsowych. Układ STHV200 ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe, które przydaje się, kiedy impedancja obciążenia jest mniejsza niż 5 Ω. Oferowane przez układ funkcje autodiagnostyczne zapewniają bezpieczne warunki pracy. Do programowania układu STHV200 służy interfejs SPI. Układ jest dostepny w obudowie QFN o wymiarach: 7×7 mm.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja STHV200
Firma: STMicroelectronics (ST)
Tematyka materiału: konfiguracja półmostkowa, QFN, STHV200, STMicroelectronics, sterowniki impulsowe, sterowniki liniowe
AUTOR
Źródło
newsroom.st.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"