Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Motoryzacyjny transceiver radarowy RFCMOS od NXP Semiconductors o oznaczeniu: SAF85xx

Article Image
Zaprojektowany przez NXP Semiconductors transceiver zostaje wykonany w procesie technologicznym 28 nm. Jest to wyborny układ SoC, który stanowi mikrofalowy radar, o częstotliwości pracy 76-81 GHz. Pozwala on spełniać różne wymogi bezpieczeństwa NCAP dotyczące w szczególności samochodów autonomicznych.

Do konstrukcji transceivera wykorzystano 4 nadajniki i 4 odbiorniki sygnałów mikrofalowych. Zastosowano w nim siedmiobitowy przesuwnik fazy, obok 2 rdzeni z firmy ARM: Cortex-A53 i Cortex-M7. Dostępny jest serwis 2 interfejsów: CAN FD i Gigabit Ethernet. Występuje pamięć, której pojemność to minimum 5,5 MB. Obliczone dla transceivera SAF85xx poziomy szumów nie przekraczają -96 dBc/Hz. Przewidziano efektywną jednostkę obliczeniową "BBE32 Vector DSP". Dzieje się przy prędkiej modulacji chirp. Obsługa SPT3.4 jest doń wliczona. Transceiver SAF85xx funkcjonuje w temperaturze od -40 do 150°C. Jego wymiary wynoszą 10,6×11,3 mm. Wypełnia on normy: AEC-Q100, ASIL B, ISO 26262 i ISO 21434. Aplikacje transceivera to m.in. automatyczne hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat, monitorowanie pola martwego i ostrzeganie o ruchu poprzecznym, jak również automatyczne parkowanie pojazdów.

Logo firmy NXP Semiconductors

Jak wyjaśnia wiceprezes wykonawczy firmy NXP Semiconductors, Torsten Lehmann:

"Nasz nowy układ zapewnia niezawodne wykrywanie obiektów na dużym zasięgu, a także oddzielanie małych obiektów od większych, np. szybko pędzącego motocykla od aut bądź ciężarówek - na ruchliwej autostradzie. Jego małe rozmiary pozwalają stwarzać niewielkie moduły czujników radarowych (...) co pozwala zwiększać bezpieczeństwo w pojazdach (...)."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

Pan Torsten Lehmann - wiceprezes wykonawczy firmy NXP Semiconductors
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SAF85xx
Firma: NXP Semiconductors
Tematyka materiału: CAN FD, Gigabit Ethernet, NXP Semiconductors, radary pojazdowe, SRAM, Torsten Lehmann
AUTOR
Źródło
nxp.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"