Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

SiT5503: nowy oscylator kwarcowy TCXO od SiTime

Article Image
Firma SiTime wprowadziła na rynek oscylator kwarcowy TCXO o oznaczeniu SiT5503. Oscylator ten zapewnia częstotliwości drgań 1-60 MHz. Jego stabilność częstotliwości równa się ±5 ppb. Oscylator działa w temperaturze otoczenia od -40 do 95°C. Starzeje się on z szybkością 0,5 ppb na dzień. Wszystko to przy wymiarach: 5×7 mm.

W czasie pracy oscylator SiT5503 pobiera maksimum 110 mW mocy. Jego zasilanie obejmuje napięcia: 2,5, 2,8, 3 i 3,3 V. Wystarczą 2 sekundy po dołączeniu zasilania, by oscylator działał poprawnie. Powiązany z nim parametr ΔF/ΔT to wartość ±0,3 ppb/°C. Dewiację Allana (ADEV) oscylatora SiT5503 wyraża liczba: 2E-11. Oscylator wytworzono w technice MEMS. Można go nastawiać na żądane częstotliwości. Pozwala to efektywniej optymalizować aplikacje zegara. Oscylator firmy SiTime stosuje 2 technologie: DualMEMS i TurboCompensation. Jak wyjaśnia dyrektor ds. marketingu w firmie SiTime, Piyush Sevalia:

"Nowoczesne rozwiązania łączności 5G i sieci brzegowych wymagają w całości precyzyjnych rozwiązań czasowych (...). Dzięki oscylatorowi SiT5503 (...) można eliminować energochłonne oscylatory kwarcowe OCXO i spełnić istotne wymagania (...) szczególnie w obecności silnych stresorów środowiskowych."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pan Piyush Sevalia - dyrektor ds. marketingu w firmie SiTime
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SiT5503
Firma: SiTime
Tematyka materiału: oscylatory kwarcowe, OCXO, Piyush Sevalia, SiT5503, SiTime, TCXO
AUTOR
Źródło
sitime.com
Udostępnij
Powiązane treści
Powiązane treści
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"