Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Funkcjonalny, małych rozmiarów czujnik Halla 3D A33230 firmy Allegro MicroSystems

Article Image
Dnia 11 stycznia br. firma Allegro MicroSystems, lider w obszarze sensorów i rozwiązań dla sterowania ruchem oraz energooszczędnych zastosowań, zaprezentowała układ A33230 będący czujnikiem Halla, którego działanie obejmuje trzy wymiary przestrzeni oraz wyjścia: sinus i cosinus.

Jest to układ zawierający dwie analogowe ścieżki sygnałowe zapewniające doskonałą wydajność przy znacznych szybkościach oraz płaskie i pionowe elementy hallotronowe wraz z osiami pomiaru, które są prostopadle ułożone (ich przesunięcie, względem siebie, wynosi 90°). Układ ten pracuje w płaszczyznach: XY, XZ bądź YZ, i jest dostępny w posiadającej 5 wyprowadzeń obudowie SOT23-W, Której ołowiana ramka jest w całości pokryta matową cyną. Jak powiedział pracujący dla Allegro MicroSystems Business Unit Director for Position and Angle Sensors, Scott Milne:

"Wprowadzenie układu A33230 zapewnia klientom dostęp do (…) oferty czujników położenia i kąta dla aplikacji (…) takich jak: robotyka fabryczna, wycieraczki, silniki kabinowe i wiele innych. Jest to ekonomiczne rozwiązanie o małym rozmiarze, co czyni go idealnym w szczególności dla starszych aplikacji, w przypadku których projektant musi zmniejszyć rozmiar płytek PCB bądź szuka możliwości zmniejszenia kosztów użycia materiałów".

Czujnik A33230 nadaje się m.in. do zastosowań związanych z pozycjonowaniem silników o wysokiej prędkości i małych opóźnieniach, w tym bezszczotkowych silników prądu stałego, i jest doskonałym wyborem zarówno dla synchronicznych silników prądu przemiennego z magnesami trwałymi, jak i asynchronicznych silników indukcyjnych. Układ można stosować jako sensor kąta, pod warunkiem, że istnieje możliwość wykonywania obliczeń na podstawie dwóch sygnałów (zgodnie z algorytmem CORDIC).

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja czujnika Halla A33230
Firma: Allegro MicroSystems
Tematyka materiału: A33230, Allegro MicroSystems, czujniki Halla, Scott Milne, SOT23-W
AUTOR
Źródło
www.allegromicro.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"