Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Biosensingowa aplikacja firmy Roswell Biotechnologies z dziedziny elektroniki molekularnej

Article Image
Zajmująca się elektroniką molekularną firma Roswell Biotechnologies oferuje nieduży układ ME1947 do zastosowań biosensingowych, razem z platformą Roswell Molecular Electronics (ME), która ten układ obejmuje - jest to rozwiązanie integrujące krzemowy chip z pojedynczymi molekułami, stanowiące wydajny, półprzewodnikowy biosensor skalowalny.

W zależności od rodzaju zastosowanych molekuł przywołany układ jest w stanie wykrywać wybrane interakcje, w tym oddziaływania molekularne, przekładając je (w czasie rzeczywistym) na określone sygnały elektryczne. Wszystko to przy rozdzielczości na poziomie pojedynczych zdarzeń wiążących oraz szerokiej gamie zastosowań, wliczając odkrywanie nowych leków, diagnostykę molekularną i sekwencjonowanie. Jak powiedział wiceprezes i dyrektor naukowy firmy biofarmaceutycznej UCB, dr Dhaval Patel:

"Innowacje w dziedzinie(…) leków są napędzane przez nowe spojrzenie na interakcję molekuł oraz nowe sposoby zwiększania skali badań molekularnych. Platforma Roswell Molecular Electronics ma wyjątkowy potencjał dla tych obu dziedzin dzięki (…) układowi biosensora molekularnego. Stanowi to rodzaj istotnego postępu technologicznego, który może przyspieszyć odkrycia nowych leków".

Z kolei członkini Roswell Scientific Advisory Board, dr Sandra Louise Schmid, dodała:

"(…) cel jakim jest eliminacja wszystkich chorób w tym stuleciu wymaga zarówno (…) postępów w (…) biologii, jak i nowych technologii wspierających zdrowie i (…) samopoczucie. Platforma Roswell Molecular Electronics oferuje nowe możliwości ułatwiające zrozumienie interakcji molekularnych”.

Prezentacja układu ME1947 oraz platformy Roswell Molecular Electronics

Więcej informacji pod adresem: www.roswellbiotech.com

Do pobrania
Download icon Przegląd platformy Roswell Molecular Electronics (ME)
Firma:
Tematyka materiału: biosensory, elektronika molekularna, ME1947, Roswell Biotechnologies, Roswell Molecular Electronics, Roswell ME
AUTOR
Źródło
www.prnewswire.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"