Skonstruowany na rdzeniu ARM Cortex-M33 element zawierający wzmacniacz o mocy wyjściowej 10 dBm, odznaczający się czułością -98,5 dBm w trybie LE oraz -100 dBm (przy przepływności 100 kb/s), bądź -106 dB (przy przepływności 500 kb/s) w trybie LE-LR, który zapewnia stabilne, bezprzewodowe łącza o optymalnym bilansie mocy, w stosunku do układów konkurencji. Dostępny w nim kontroler Bluetooth w pełni sprzyja zadaniom mu stawianym, podobnie jak jednostka zmiennoprzecinkowa (FPU) i taktowanie zegarem 96 MHz, który zapewnia niski pobór mocy przy złożonych obliczeniach i niezawodnym nadawaniu oraz odbiorze. Jak powiedział pracujący dla firmy Infineon wiceszef linii produktów wyposażonych w interfejs Bluetooth, Sonal Chandrasekharan:
"Dzięki naszemu układowi AIROC CYW20829 Bluetooth LE projektanci nie muszą już dłużej wybierać między niskim, poborem mocy a wysoką wydajnością. Całość została zaprojektowana od podstaw przy uwzględnieniu funkcjonalnych peryferii, krzemowego podłoża porównywalnego z dostępnymi na rynku procesorami MIPS oraz niskiej mocy kontrolera Bluetooth. Jest to rozwiązanie, które oferuje znaczną wydajność radiową, dla niezawodnych, solidnych połączeń, dostarczając użytkownikom samych, najlepszych wrażeń z obsługi nowych, inteligentnych, połączonych ze sobą urządzeń”.
Wszystko to przy programowalnych blokach do komunikacji szeregowej w oparciu o standardy: I2C, SPI i UART oraz interfejsach: CAN, LIN, PDM i I2S. Bezpieczeństwo działania jest przy tym zapewnione - w szczególności wbudowany w układ generator liczb losowych TRNG (ang. True Random Number Generator) umożliwia szybką generację kluczy dla systemów kryptograficznych, jak również istnieje opcja szyfrowania zawartości pamięci Flash w locie oraz obsługa trybu XIP w przypadku tej pamięci.
Układ AIROC CYW20829 stanowi dobre rozwiązanie m.in. dla budynków inteligentnych, przemysłu, sieci mesh i takich urządzeń jak: klawiatura, mysz i pilot. Jego obsługę gwarantuje oprogramowanie ModusToolbox do tworzenia aplikacji IoT wspierających standard Bluetooth.