Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe procesory Intel Core 12 dla przenośnych rozwiązań (i nie tylko one)

Article Image
Trzy dni temu firma Intel zaprezentowała nową, dwunastą generację procesorów Intel Core, którą stanowi 28 modeli zapewniających szybkie i niezawodne obliczenia, bez względu na czas i miejsce ich realizacji, dla rozwiązań konsumenckich i biznesowych, w tym Internetu Rzeczy (IoT). W stosunku do poprzedniej generacji ta jest wydajniejsza o prawie 40% i stanowi w pełni skalowalne rozwiązanie.

Mowa tu w szczególności o układach serii H, na czele z najszybszym (obecnie) na świecie modelem Core i9-12900HK oraz serii U i P, z czego pierwsza obejmuje procesory o mocy 9-15 W dedykowane laptopom o zoptymalizowanych kształtach, a druga skupia się na procesorach o mocy 28 W, które zawierają do 14 rdzeni i 20 wątków z wbudowaną grafiką Iris Xe, i są przeznaczone dla komputerów wysokiej wydajności. Jak powiedział wiceprezes i menadżer oddziału Client Computing Group firmy Intel Gregory Bryant:

„Wraz z wprowadzeniem na rynek procesorów Intel Core 12 odblokowujemy nowe doświadczenia i ustanawiamy nowy standard wydajności z najszybszym układem jaki dotychczas powstał”.

Powyższe procesory pojawią się na rynku w pierwszym kwartale br. i w pierwszej kolejności będą to układy serii H taktowane zegarem 5 GHz, zapewniające obsługę standardów: Wi-Fi 6E i Thunderbolt 4 oraz pamięci: DDR4, DDR5, LPDD4 i LPDD5 (wszystko to dla wymagających użytkowników i graczy, niezależnie od zastosowań tych układów).

Jednocześnie firma Intel pokazała nowe chipsety: B660, H610 i H670 wspierające rozwiązania: PCIe 4.0, Wi-Fi 6E i Volume Management Device (VMD) ze zmianą taktowania pamięci, a także ogłosiła programy: Engineered for Intel Evo oraz Intel Evo vPro w celu wymiany doświadczeń związanych z tworzeniem oraz testowaniem akcesoriów wspierających standardy: Bluetooth i Thunderbolt.

Firma: Intel
Tematyka materiału: B660, Bluetooth, chipsety komputerowe, Core i9-12900HK, CPU, Engineered for Intel Evo, grafika wbudowana, grafika zintegrowana, Gregory Bryant, H610, H670, Intel, Intel Evo vPro, Intel Core 12, Iris Xe, komputery, laptopy, PCIe 4.0, procesory, procesory komputerowe, Thunderbolt, VMD, Volume Management Device WiFi 6E
AUTOR
Źródło
www.intel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"