Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ciąg dalszy budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach

Article Image
Na terenie budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach zakończono montaże paneli fotowoltaicznych. To ważny kamień milowy przy trwającej budowie największej farmy fotowoltaicznej firmy TAURON, której moc końcowa ma wynosić 100 MW. Rozpoczęły się jednocześnie prace związane z realizacją drugiej części inwestycji.

Na chwilę obecną terenem budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach zawładnęły prace z zakresu linii energetycznych niskiego oraz średniego napięcia. Wystartował montaż Systemu Ochrony Technicznej, jak również zostanie dostarczony na miejsce transformator (pod koniec maja 2023 roku). Wtedy ruszy proces przyłączania farmy do sieci elektroenergetycznej, by jej praca rozpoczęła się jak najszybciej. Na terenie budowy postawiono już 140 inwerterów mocy 250 kW każdy. Trwają prace łączeniowe 10 stacji pośrednich o napięciu 0,8/20kV i budowana, w istocie, jest rozdzielnia Głównego Punktu Odbioru. Przekazanie do eksploatacji tejże części farmy zaplanowane zostało na przełom III i IV kwartału 2023 roku. Rozpoczęły się też prace w istocie związane z realizacją drugiego etapu inwestycji, tj. działania dotyczące np. otrzymania warunków zabudowy i podłączenia farmy TAURON do sieci elektroenergetycznej. Założeniem projektu budowlanego jest maksymalne wykorzystanie dostępnego terenu.

Logo firmy TAURON

Jak wyjaśnia prezes firmy TAURON, Paweł Szczeszek:

"Zamontowanych zostało blisko 82,5 tysięcy paneli fotowoltaicznych, o mocy 450 Wp każdy, co łącznie daje 37 MW. Tej wielkości farma w ciągu roku wyprodukuje 39 tysięcy MWh mocy (...). Rozpoczęliśmy prace przy drugim etapie inwestycji, czyli budowy dodatkowych około 60 MW zasobów mocy (...)."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pan Paweł Szczeszek - prezes firmy TAURON
Galeria
Wideo
Firma: TAURON
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"