Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Panele fotowoltaiczne w Centrum Recyklingu Elektroniki firmy Stena Recycling we Wschowie

Article Image
Ciągły rozwój i dążenie do samowystarczalności energetycznej sprawiają, że Stena Recycling inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Prekursorem tych działań jest należące do firmy Centrum Recyklingu Elektroniki (CRE) we Wschowie - miejsce, w którym zainstalowano nowoczesne panele fotowoltaiczne.

Od kilku lat firma Stena Recycling stara się optymalizować koszty zużycia energii. Jest to widoczne szczególnie po panelach fotowoltaicznych. Pierwsze z nich zostały zamontowane w Centrum Recyklingu Elektroniki (CRE) we Wschowie. Jest to zestaw 110 paneli o łącznej mocy 49,5 kWp. Generowana przez panele energia wykorzystywana jest do codziennego funkcjonowania Centrum. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia wytworzono ponad 2 tysięcy kilowatogodzin. Stawiając na energię odnawialną, firma chce doprowadzić do redukcji śladu węglowego. Na terenie CRE znajduje się wyświetlacz kompatybilny z aplikacją odmierzającą wartość energii wytworzonej w panelach. Dzięki temu pracownicy i odwiedzający CRE mają możliwość uzyskania informacji na temat efektywności energetycznej oraz korzyści jakie niosą ze sobą panele.

W przyszłości planowana jest rozbudowa instalacji fotowoltaicznej we Wschowie, a także podobne inwestycje w pozostałych oddziałach Stena Recycling w Polsce.

Więcej informacji pod adresem: stenarecycling.pl

Wideo
Firma: Stena Recycling
Tematyka materiału: Centrum Recyklingu Elektroniki, elektronika, energia odnawialna, panele fotowoltaiczne, Stena Recycling, Wschowa
AUTOR
Źródło
stenarecycling.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"