Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe superkondensatory SPSCAP

Article Image
W ofercie firmy Ningbo CRRC New Energy Technology CO. LTD. Pojawiły się nowe superkondensatory dedykowane do użycia jako magazyny energii. Planowane zastosowanie obejmuje energetykę odnawialną, przemysł motoryzacyjny oraz urządzenia typu IoT w obwodach odzyskiwania energii oraz podtrzymywania napięcia. Ze względu na swoje parametry radzą sobie tam zdecydowanie lepiej od standardowych akumulatorów. Rodzina składa się z 15 produktów, przy czym są to zarówno pojedyncze elementy, jak i prefabrykowane moduły.

Elementy mają klasyczną formę walcową z wyprowadzeniami osiowymi, w tym w formie gwintowanej do przykręcenia przewodu z końcówką oczkową. Dostępne są wykonania o pojemnościach od 1 F do 3000 F. Ciekawym znakiem nadchodzących zmian jest to, że producent nazywa je „ultracapacitor cell”, czyli „ogniwami ultrakondensatorowymi”. Te elementy zacierają granicę między ogniwem elektrochemicznym a „klasycznym kondensatorem”. Napięcie pracy pojedynczego kondensatora to 2,7 V albo , 2,85 V albo 3 V. Gotowe moduły są produkowane na napięcie pracy do 16 V, przy czym dostępne są w wersjach o wysokich stopniach ochrony aż do zalewania strumieniem wody. 

Zależnie od pojemności prąd pracy sięga od 260 mA do 129 A, a prąd pracy impulsowej „Ifsm” od 0,83 A do 2386 A, co predysponuje je do zastosowań w pojazdach elektrycznych, kolejnictwie oraz wszystkich dziedzinach gdzie wymagane są duże moce, czyli szybkie przepływy dużych ilości energii. Prąd upływu zależnie od pojemności mieści się w zakresie od 5 µA dla najmniejszych do 25 mA dla największych, producent gwarantuje żywotność 500000 (a dla niektórych modeli 1000000) cykli pracy. Wszystkie wersje mogą pracować w temperaturach z zakresu od -40°C do 65°C. 

Szczegółowe dane można znaleźć na stronie producenta www.spscap.com, a w ramach ciekawostki Ilustracja 1 to karta katalogowa najmniejszego z rodziny. „Maleństwo” o wymiarach małego „elektrolita”, czyli walec o średnicy 8 mm, wysokości 12 mm i pojemności elektrycznej 1 F.

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa kondensatork o pojemności 1 F
Firma:
Tematyka materiału: Superkondensatory
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"