Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Infineon Technologies i start-up PIONIERKRAFT łączą siły w zakresie dystrybucji energii produkowanej ze Słońca

Article Image
W celu znaczącej redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku ok. 28 milionów budynków wielorodzinnych oraz ponad 80 milionów gospodarstw domowych w Europie musi zostać wyposażonych w fotowoltaikę. Pomimo dużego wsparcia ze strony Unii Europejskiej wciąż istnieją ogromne przeszkody techniczne i regulacyjne, szczególnie w zakresie zasilania domów z odnawialnych źródeł energii. By temu przeciwdziałać firma Infineon Technologies rozpoczęła współpracę z monachijskim start-up’em PIONIERKRAFT w celu rozwoju innowacyjnego rozwiązania zwanego PIONIERKRAFTwerk (przedstawia go załączone zdjęcie).

Rozwiązanie to umożliwia dystrybucję wytworzonej ze Słońca energii elektrycznej między wieloma gospodarstwami domowymi. Dzięki niemu energia ta może być inteligentnie dzielona w sposób zdecentralizowany, bez pośredniego magazynowania. Wchodzące w skład PIONIERKWAFTwerk urządzenia są podłączone do internetu, co umożliwia, w sposób zdalny, określanie nadwyżek mocy oraz aktualne zapotrzebowania na energię dla pojedynczego gospodarstwa. Odbywa się to automatycznie. Gwarantują to m.in. tranzystory MOSFET CoolSiC™ IMBG120R030M1H w obudowie D2PAK-7L, jak również tranzystory MOSFET CoolSiC™ IPD70R1K4P7S. Ponadto kompaktowy sterownik EiceDRIVER™ 1ED3122MU12H. Razem pozwalają one realizować dwukierunkowy transfer energii. Można w ten sposób przesyłać do 2 kW mocy między domami. Oprócz tego PIONIERKRAFTwerk reguluje również przepływy energii bez korzystania z sieci energetycznej. Przekłada się to na zwiększenie udziału energii odnawialnej, szczególnie przez zapewnienie taniego do niej dostępu. Rentowność i wydajność systemów fotowoltaicznych są przy tym zachowane. Budynki bez instalacji fotowoltaicznej tylko pożądają opisanego rozwiązania.

Więcej informacji pod adresem: www.infineon.com

W drodze wyjaśnienia PIONIERKRAFT  to założona w 2019 roku przez Andreasa Eberhardta i Nicolasa Schwaaba firma powstała w celu opracowania rozwiązań w zakresie współdzielenia energii. W październiku tego roku start-up ten, z siedzibą w Monachium, pomyślnie zakończył wejście na rynek. PIONIERKRAFT zdobył liczne nagrody za innowacyjność od momentu założenia, co czyni go jednym z najbardziej udanych przedsięwzięć w Niemczech ostatnich dwóch lat.

Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: dystrybucja energii słonecznej, energia odnawialna, Infineon Technologies, PIONIERKRAFT, PIONIERKRAFTwerk, start-up technologiczny
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"