Przenośny kompresor AIR8 MINI firmy NAVITEL
W ofercie firmy NAVITEL pojawił się kompaktowej wielkości kompresor AIR8 MINI dla osób, które potrzebują przenośnego rozwiązania do pompowania m.in. opon rowerów bądź piłek do zabawy. Jest to produkt, który waży zaledwie 110 g i zmieści się w każdej kieszeni, niezależnie od tego, czy chodzi tutaj o kurtki, torby podsiodłowe, czy o jeszcze inne akcesoria oraz odzież. Kompaktowy kompresor AIR8 MINI firmy NAVITEL stanowi odpowiedni kompromis pomiędzy niedużym rozmiarem, a możliwie jak najdłuższym czasie pracy na baterii wystarczającej, by w dosyć krótkim czasie, co najmniej kilka razy, napompować opony i nie tylko. Oferowana przez prezentowany kompresor wydajność pompowania wynosi 8 l powietrza w około minutę - przy zapewnionej obsłudze ciśnień z przedziału: 0-100 PSI. Pełne naładowanie baterii następuje w czasie nie dłuższym niż 25 minut, a do zasilania kompresora przewidziano gniazdo USB-C na dobrą sprawę zgodne z zapewnianymi w sprzedaży powerbankami, laptopami itp. W zestawie do dyspozycji użytkownika znajdują się: zestaw adapterów (do zaworów opon), igła do piłek, a także silikonowe etui chroniące kompaktowy kompresor AIR8 MINI przed wodą lub kurzem. Z niezwykłą łatwością opisany kompresor może spełniać również rolę światełka awaryjnego na rowerze, po tym gdy przyczepi się go rzepem do ramy roweru dla zwiększenia widoczności na drodze - oczywiście w przypadku rowerzysty.
Fotokomórki widełkowe firmy norelem
Nie bez przyczyny postać fotokomórek widełkowych firmy norelem jest taka, a nie inna, gdyż, w ramach jednego rozwiązania, integrowane są zarówno nadajniki wiązek detekcyjnych, jak i odbiorniki tych wiązek. Te proste w stosowaniu rozwiązania charakteryzuje odporność, czy to na pyły, czy to na brud lub wodę, jako że przyznany jest stopień ochrony IP67. Dzięki temu, że fotokomórki widełkowe firmy norelem są z metalu i nie bazują na tworzywach sztucznych, są o wiele bardziej wytrzymałe od pozostałych modeli, które są w sprzedaży. Jest to zapewniane przy wbudowanym łączniku wtykowym M8 ułatwiającym podłączanie i obsługę fotokomórek. Emitowana w środku fotokomórek widełkowych z firmy norelem wiązka detekcyjna skupiona jest na całej ich długości - w jednym, określonym punkcie. W momencie przerwania tej wiązki przez obiekt, następuje generacja właściwego sygnału przez odbiornik, a czułość wszystkich fotokomórek regulowana jest przy pomocy potencjometrów. W ten sposób staje się możliwe - w różnych warunkach, skuteczne wykrywanie najmniejszych elementów, otworów, rowków, a także wyżłobień. Z kolei dzięki przełącznikowi wyboru, można wybierać zaciemnienie (zestyk rozwierny) lub rozjaśnienie (zestyk zwierny). Za sprawą sporej dokładności i szybkiego czasu reakcji oraz niezawodności, fotokomórki widełkowe firmy norelem stanowią dobry wybór, gdy chodzi o wymagające środowiska pracy, tym bardziej, że nadają się też do detekcji obiektów, które są ruchome, znajdując swoje zastosowania m.in. przy rozpoznawaniu części, a także, co ważne, przy rejestracji konturów elementów o skomplikowanych kształtach geometrycznych.
RACV22-24SW firmy RECOM Power - sterownik LED dla potrzeb kolejowego oświetlenia przytorowego
Dostępny w wytrzymałej obudowie sterownik RACV22-24SW sprawdza się tam, gdzie trzeba, w sposób obowiązkowy, zapewnić niezawodną obsługę oświetlenia przytorowego. Za sprawą wielu przydatnych funkcji i zagwarantowanego stopnia ochrony IP65, wspomniany sterownik stanowi rozwiązanie cechowane trwałością, a przede wszystkim żywotnością - i to dość dużą. Występujące w sterowniku RACV22-24SW wejście zasilania sieciowego przeznaczone jest w praktyce dla napięcia przemiennego o wartości: 176-264 V, uwzględniwszy przy tym korekcję współczynnika mocy (PFC). Na wyjście prezentowanego sterownika wyprowadzane jest stałe napięcie 24 V, osiągane obok wspołczynnika sprawności wyższego od 87%, który nie zmienia się zwłaszcza dla niskiego obciążenia. Powiązany z temperaturą pracy RACV22-24SW zakres wartości wynosi: od -30 do 50°C, a wymiary sterownika to: 29,4×7,6×4 cm. Obsługiwany dość łatwo, a także nieskomplikowany w montażu - taki jest przede wszystkim sterownik RACV22-24SW dla potrzeb kolejowego oświetlenia przytorowego. Zgodny z kluczowymi standardami, które obowiązują na kolei, ma przyznaną pięcioletnią gwarancję producenta i charakteryzuje go wzmacniana izolacja, przekładająca się wprost na podwyższoną trwałość rozwiązania.
Obudowy z serii RAILTEC B na szynę DIN EN 60715 TH35
Gwarantowany jest prosty i szybki montaż obudów z serii RAILTEC B na szynę DIN EN 60715 TH35. Są dostępne zarówno te obudowy, które są pozbawione otworów wentylacyjnych - aby odprowadzać ciepło, jak i te, które ich nie mają. Przewidziana została również przezroczysta pokrywka celem ochrony różnych elementów i wyświetlaczy wewnątrz opisywanych obudów. Charakteryzujący obudowy z serii RAILTEC B stopień ochrony jest nie gorszy od stopnia IP40 i podczas montażu można korzystać z kołków mocujących i klipsów na szyny DIN w zestawie. Dostępne w różnych rozmiarach obudowy z serii RAILTEC B mogą być pozycjonowane prosto we wszystkich 3 kierunkach przestrzeni. Produkowane z niepalnych materiałów - w zgodzie z normą UL 94 V-0, obudowy spełniają wymogi takich standardów jak: VBG 4 oraz IEC 529/DIN VDE 0470-1, a oprócz tego można je bardzo łatwo zainstalować na ścianie - zamiast na szynie DIN EN 60715 TH35. Oferuje się przy tym niskoprofilowe wersje prezentowanych obudów, jak również można stosować różnego typu złącza, np. D-Sub. Wszystkie obudowy z serii RAILTEC B spełniają wymagania stawiane najbardziej liczącym się gałęziom przemysłu, do których się zaliczają m.in. motoryzacja i wytwórstwo maszyn. Wysoka jakość wykonania wspomnianych obudów to rzecz oczywista, która sprawia, że można je stosować szczególnie w urządzeniach sterujących (np. oświetleniem), automatyce budynkowej i zakładach produkcyjnych, które są związane z Przemysłem 4.0 - tym bardziej że wliczona jest w całość duża (choć wcale jednak nie największa) wytrzymałość na zdarzenia mechaniczne, które są wręcz katastrofalne, jeżeli chodzi o obudowy, wliczając w to opisaną przed chwilą serię RAILTEC B.
Moduły przekaźnikowe z serii CUBESERIES
Z wysoką łatwością moduły przekaźnikowe z serii CUBESERIES obsługują małe obciążenia, a także umożliwiają odsprzęganie określonych obwodów elektrycznych. Każdy z tych modułów zachwyca niespotykaną dotychczas trwałością i solidną konstrukcją, która w szczególności, dla zadań związanych z automatyką przemysłową, obejmuje proste w użyciu przyłącza PUSH IN. Moduły przekaźnikowe z serii CUBESERIES oferowane są w 2 następujących wariantach: jednym o szerokości powyżej 1,56 cm wzwyż - z jednym stykiem 16 A, i drugim o szerokości powyżej 2,7 cm - z 2 stykami 12 A lub 4 stykami 7 A. Obecne w modułach przekaźnikowych z serii CUBESERIES przyłącza PUSH IN są dopracowane tak dobrze, że w szczególności pasują do wkrętaków o wymiarach: od 0,6×3,5 mm do 1×5,5 mm. Dzięki temu, proces dołączania się do modułów nie stanowi problemu, a dodatkowo wbudowany popychacz w skuteczny sposób zapobiega niewłaściwej obsłudze przyłączy. Żeby konserwacja modułów CUBESERIES była możliwie jak najprostsza, zdecydowano się uwzględnić punkty testowe w przyłączach PUSH IN, a także ergonomiczne przyciski zwalniające zaciski. Gwarantowany jest niezwykle szeroki zakres zastosowań za sprawą licznych wersji i pokaźnej gamy akcesoriów. W szczególności podstawki przekaźników z serii CUBESERIES oferują mnóstwo opcji związanych z mostkami poprzecznymi. Po stronie wejściowej mostki te można bezpośrednio podłączyć do zacisków A1/A2, bez zakrywania przyłącza przewodu. Jest to osiągane przy możliwości pracy w oparciu o napięcia: 12-110 V lub 24-230 V, nie mówiąc o wsporniku na oznacznik, łącznie z kluczami testowymi, które tylko ułatwiają obsługę modułów przekaźnikowych z serii CUBESERIES.
Wielostopniowe generatory podciśnienia ZL3 i ZL6 z interfejsem IO-Link
Wielostopniowe generatory podciśnienia ZL3 i ZL6 charakteryzuje dostateczna moc ssania, z łatwością starczająca w przypadku kluczowych aplikacji przemysłowych - przede wszystkim tych związanych z motoryzacją i biotechnologią. Spełniając kluczowe wymagania Przemysłu 4.0, przytoczone generatory stanowią dobry wybór przez wzgląd choćby na prostą integrację z istniejącymi rozwiązaniami oraz niedużą wagę własną. Z wysoką pewnością generatory ZL3 i ZL6 nadają się do stosowania np. w robotach przemysłowych, stanowiąc w pełni bezpieczne i wysokowydajne produkty, w których wytrzymałość to sprawa ważna, o ile nie najważniejsza. Jeżeli chodzi o wielostopniowy generator podciśnienia ZL3, uzyskiwany dla niego przepływ objętościowy strumienia ssania ma wartość 300 l/min, podczas kiedy dla wielostopniowego generatora podciśnienia ZL6 jest to 600 l/min. Dzięki wbudowanemu interfejsowi IO-Link, już praktycznie natychmiast można podjąć reakcję na wszelkie, zaistniałe usterki, obok zdalnego monitorowania i obsługi różnej maści danych. Gdy jest taka potrzeba, generacja podciśnienia może być ustalana przy wykorzystaniu opcjonalnych zaworów rozdzielających - nie mówiąc o cyfrowym przekaźniku zmniejszającym zużycie powietrza o prawie 91% (podciśnienie tworzy się jedynie wówczas, gdy to konieczne). Po osiągnięciu zadeklarowanego poziomu, następuje wstrzymanie działania generatora ZL3 lub ZL6, a podwójne złącze gwintowane 1/2" pasuje do określonego rodzaju złączek. Wyjątkowo lekkie, a także wydajne, wielostopniowe generatory podciśnienia ZL3 i ZL6 nadają się do stosowania m.in. w ruchomych ramionach robotów, by z jednej strony umożliwić mocowanie obrabianych przedmiotów, a z drugiej strony pozwolić na transport kartonów. W tych generatorach występuje prosty i nastawialny zawór iglicowy, aby móc z łatwością rozłączać delikatne elementy. Wynikający stąd wzrost niezawodności obniża czas i koszty, które związane są z potencjalnymi błędami, przy wysoce niezawodnej łączności z poziomu interfejsu IO-Link umożliwiającego kontrolę stanu urządzeń i procesów produkcji.
Trzeci sezon serii filmowej pt. "Supply Chain Transformed", której autorstwo i pomysł związane są z Digi-Key Electronics
W chwili bieżącej świat logistyki przechodzi transformację cyfrową i z myślą o usprawnieniu operacji i podwyższeniu efektywności wdrażane są różne technologie, w tym: rzeczywistość rozszerzona (AR), systemy dostaw bazujące na dronach, czy sztuczna inteligencja (AI), celem dostosowania klasycznej logistyki do dzisiejszych czasów. W ramach trzeciego sezonu serii o nazwie "Supply Chain Transformed", firma Digi-Key Electronics przygląda się bliżej temu, jak najnowsza fala rozwiązań technologicznych wpływa na rozwój branży logistycznej w świecie. Pierwszy z 3 filmów z serii zatytułowany jest jako: "Optymalizacja logistyki łańcucha dostaw" i dotyczy ewolucji łańcucha dostaw oraz technologii logistycznych. W tym odcinku pokazano, w wyjątkowo przystępny sposób, rozwiązania pozwalające na sprawniejsze zarządzanie m.in. zapasami magazynowymi i sposób, w który modernizowana jest aktualnie logistyka celem jej przygotowania na kluczowe wyzwania przyszłości. W przypadku drugiego filmu serii o tytule: "Identyfikowalność w skali globalnej" wyjaśniane jest znaczenie identyfikowalności w całym procesie projektowania i produkcji. W szczególności wyjaśniane jest to jak można redukować koszty, poprawiać efektywność i zapobiegać awariom w całym łańcuchu dostaw - zaczynając od koncepcji, a koncząc na wdrożeniu procesów. Z kolei trzeci, ostatni film pt. "Przekraczanie cyfrowej granicy" pozwala dowiedzieć się, w jaki sposób najnowocześniejsze technologie dla logistyki pozwalają lepiej zoptymalizować wszystkie jej aspekty - wliczając w to konserwację predycykcyjną i prognozy popytu w przyszłości, aby była to jeszcze lepsza branża na świecie, w szczególności względem lat poprzednich.
Zobacz również:
- Czujniki fotoelektryczne z serii S8
- Panel operatorski cMT2058XH
- Prestiżowa nagroda ESG dla firmy Farnell
- Przepływomierz gazowy Dualstream FALCON
- Serwowzmacniacze z serii SD3
- System termowizyjny ADGiLE do wykrywania wycieków gazu
- Sześcioosiowy robot przegubowy MELFA RV-12CRL
- Wtyk zasilający 4799 firmy SCHURTER Electronics
AVT Korporacja, Digi-Key Electronics, Farnell, Fatek, Mitsubishi Electric, NAVITEL, norelem, OKW, RECOM Power, SCHURTER Electronics, SIMEX, SMC, Solartron ISA, Teledyne FLIR, Waldom Electronics, Weidmüller, Weintek