Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 7.06.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. dalmierze laserowe, ładowarki ścienne i routery, a także soundbary i rozwiązania AR.

Wyjątkowo smukłe soundbary z serii Ultra Slim firmy Samsung

Ultra Slim to rewelacyjna rodzina soundbarów powstała z myślą o miłośnikach pięknych oraz funkcjonalnych wnętrz. Cechą charakterystyczną tej serii jest smukły wygląd. Oznacza to, że soundbary Ultra Slim zaprojektowano tak, żeby idealnie wkomponowały się w przestrzeń pod telewizorem zamocowanym na ścianie, takim jak choćby autorski model nazwany The Frame. Dzięki minimalistycznej obudowie, o głębokości jedynie 4 cm, nie trzeba aranżować domowej przestrzeni na nowo, żeby cieszyć się idealnym brzmieniem. Piękne wzornictwo soundbarów Ultra Slim idzie w parze z funkcją bezprzewodowego Dolby Atmos, która pozwala uniknąć, za wszelką cenę, nieestetycznej plątaniny zakurzonych przewodów. Pomimo smukłego designu, soundbary Ultra Sim wyróżniają się nadzwyczaj potężnym brzmieniem dźwięku. Innowacyjna funkcja Q-Symphony sprawia, że używane jednocześnie głośniki telewizora oraz soundbara z serii Ultra Sim tworzą prawdziwą harmonię dźwięku, podczas kiedy sztuczna inteligencja (AI) remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio.

Przykładowy soundbar z serii Ultra Slim

Poza pięknym designem i niesamowitym brzmieniem, soundbary Ultra Slim oferują również z łatwością szeregi określonych udogodnień. Dla przykładu z pomocą funkcji Dotknij i Odtwórz można w szybki i prosty sposób przełączyć się z telefonu i kontynuować słuchanie muzyki na soundbarze. Z kolei do przesyłania muzyki wystarczy jedynie jeden ruch - wystarczy dotknąć poprzez telefon soundbaru, a ten automatycznie: zdetekuje urządzenie i odtworzy muzykę ze smartfona. Jest też przewidziany tryb Gry Pro, który pozwala cieszyć się zoptymalizowanym i doskonałym dźwiękiem pod kątem gier na konsole dzięki: potężnym głośnikom skierowanym do góry, autorskiej technologii Samsung Acoustic Beam oraz mocnym basom.

Przykładowy soundbar z serii Ultra Slim

Kompaktowy dalmierz laserowy PowerShot GOLF firmy Canon z wbudowaną kamerą

Wraz z końcem chłodów zapaleni golfiści szykują się do pierwszych uderzeń na ulubionych z pewnością polach do gry. Korzystając z przydarzającej się okazji, firma Canon wprowadziła w świat PowerShot GOLF - poręczny, zaawansowany dalmierz laserowy z zainstalowaną w jego środku kamerą, wytworzony z myślą o golfistach,  zarówno profesjonalistach, jak i amatorach pragnących nieustannie, bez względu na okoliczności, stale poprawiać własne wyniki w grze. Kieszonkowych rozmiarów PowerShot GOLF zapewnia golfistom szybki, precyzyjny odczyt w dziedzinie odległości, pozwalając na udokumentowanie rozgrywki w golfa, dzięki wygodnej w użyciu, wbudowanej kamerze. Dzięki krystalicznie czystej i jasnej optyce i opcji dodatkowego powiększenia cyfrowego, każdy golfista jest w stanie dostrzec dużo więcej szczegółów pola z własnej perspektywy. Dostępny w PowerShot GOLF laser wysokiej precyzji oraz funkcja "pin-lock" pozwalają zmierzyć odległość do najbliższego obiektu, gdy w polu widzenia wykrywane są też inne obiekty. Jako jeden z najlżejszych dalmierzy w sprzedaży może towarzyszyć wielu golfistom - bez względu na okoliczności. Jest to możliwe w szczególności za sprawą baterii o długim czasie pracy, do której naładowanie wystarczy kabel USB-C.

Kompaktowy dalmierz laserowy PowerShot GOLF

Dzięki precyzyjnym i wiarygodnym odczytom odległości, PowerShot GOLF pozwala golfiście gruntownie rozpoznać pole i dobrać właściwy kij do każdego uderzenia. Za sprawą tzw. Slope Mode uwzględniane są różnice wysokości, a obliczenia odległości w trybie Plays like służą do zapewnienia lepszego oglądu pola golfowego. Jasny wizjer elektroniczny, wraz z technologią stabilizacji obrazu, bezpośrednio temu oglądowi sprzyja. Stabilność obrazu, który prezentuje golfiście PowerShot GOLF, pozwala na wysoce precyzyjne pomiary odległości, szczególnie w przypadku gdy chodzi o uchwycenie odległych celów takich jak: flagi i przeszkody.

Kompaktowy dalmierz laserowy PowerShot GOLF

USG LITE 60AX firmy Zyxel Networks - nowoczesny router all-in-one wspierający mniejsze firmy, telepracowników i MSP

Najnowszy router USG LITE 60AX dołącza do szerokiej gamy 100 urządzeń Zyxel Networks w pełni monitorowanych i zarządzanych za pośrednictwem Nebula - platformy do zarządzania i obsługi chmury Zyxel Networks. Pozwala to różnym dostawcom MSP, czy klientom na zdalne zarządzanie wieloma sieciami i rozwiązaniami za pośrednictwem centralnej konsoli, do której można zyskać dostęp albo z komputera stacjonarnego, albo również z urządzenia mobilnego. Oferowany przez firmę Zyxel Networks router USG LITE 60AX zapewnia wielu małym firmom spokój ducha dzięki sposobności zarządzania zagrożeniami bez subskrypcji. Dostępny w tym routerze czterordzeniowy procesor, wraz z podwójnymi portami 2.5G WAN i LAN, zapewnia w zupełności dostateczną moc obliczeniową oraz przepustowość, bez ograniczania wydajności. Administratorzy sieci mogą bez żadnego problemu skonfigurować VPN, sprawdzać aplikacje, wdrażać różne sieci VLAN i pozyskiwać kompleksowe informacje o zagrożeniach, korzystając z graficznego pulpitu nawigacyjnego bezpieczeństwa w Nebula. Opisywany router zapewnia przepustowość do 2 Gb/s nawet po aktywacji funkcji zarządzania zagrożeniami i aplikacjami. Zaprojektowany i zbudowany do zarządzania w chmurze router USG LITE 60AX można dosyć łatwo zarządzać poprzez platformę chmurową Nebula. Ostatnie aktualizacje w tej platformie, w rzeczy samej, uwzględniają: obsługę przełączników XGS2220 w chmurze, płynne przejścia konfiguracyjne i funkcję masowego tworzenia witryn dla dostawców usług MSP. Router USG LITE 60AX będzie dostępny w sprzedaży online i offline jeszcze w czerwcu 2024 roku.

Router USG LITE 60AX

Firma Dyson prezentuje nowość - rozwiązanie do rzeczywistości rozszerzonej CleanTrace

Rozwiązanie CleanTrace łączy w sobie kombinację technologii dla wydajnego, a także bardzo wnikliwego sprzątania wnętrz. Technologia LiDAR umożliwia CleanTrace szybkie mapowanie pokojów z poziomu smartfonu użytkownika - wliczając w to nakładanie ścieżek czyszczenia z wykorzystaniem AR, aby  pokazać, gdzie jest już dobrze posprzątane, a gdzie jeszcze nie jest. Po zakończeniu procesu sprzątania, można zeskanować wszystkie swoje pomieszczenia przy użyciu smartfona - szczególnie w celu identyfikacji potencjalnych luk w obszarze sprzątania. Innowacyjna technologia Piezo Sensor akustycznie wykrywa i zlicza zbierane przez cały czas molekuły kurzu, uwidaczniając dowód głębokiego czyszczenia na ekranie. Dzięki rozwiązaniu CleanTrace, uzytkownicy mogą sprzątać o wiele bardziej metodycznie, mając zapewnione dla samych siebie użyteczne wizualizacje AR tych miejsc, w których już sprzątano oraz miejsc na które trzeba jeszcze pozwracać uwagę. Jak przyznaje wiceprezes ds. inżynierii w firmie Dyson Charlie Park:

"Zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy możemy się czegoś nauczyć od robotów sprzątających, z łatwością wiedzących gdzie są w pomieszczeniu, gdzie były i gdzie muszą się jeszcze udać, w celu zapewnienia czystości. Za sprawą rozwiązania Dyson CleanTrace (...) można teraz bardzo łatwo podejrzeć gdzie już było sprzątane, a gdzie jeszcze nie było, co wraz z naszą wyjątkową technologią Piezo Sensor do wykrywania cząstek kurzu, stanowi dowód na czystość wnętrz."

Rozwiązanie do rzeczywistości rozszerzonej CleanTrace

Inteligentna ładowarka ścienna HabuDen firmy Green Cell przeznaczona dla pojazdów elektrycznych

Jeśli potrzeba czegoś dla pojazdów elektrycznych o mocy do 22 kW, to z pewnością będzie to inteligentna ładowarka ścienna HabuDen. Ta charakteryzująca się dosyć smukłą, wytrzymałą i aluminiową obudową ładowarka jest możliwie jak najbardziej płaska, dzięki czemu zajmuje z łatwością niedużo miejsca, a zarazem jest odporna na ważniejsze, mechaniczne uszkodzenia. Charakteryzująca inteligentną ładowarkę ścienną HabuDen konstrukcja pozwala w dogodny i intuicyjny sposób przechowywać kable, a odrębny uchwyt do niej można dostosowywać, jeśli taka jest potrzeba, do właściwego położenia i wysokości. Jest to gwarantowane przy wtyczce, której uchwyt jest ergonomiczny, a przycisk umożliwia otwarcie klapki ładowania w pojeździe marki Tesla, albo wygodne zakończenie sesji ładowania. Opisywana ładowarka posiada także latarkę LED, która upraszcza podłączanie rozwiązania w ciemnościach. Wszystkie dodatkowe ustawienia i informacje dostępne są w aplikacji mobilnej GC App, która łączy się z HabuDen z pomocą interfejsów: Bluetooth i Wi-Fi. Co istotne, ładowarka została zaprojektowana z myślą o długowieczności. Wewnętrzna elektronika jest HabuDen modułowa i łatwa do rozbudowy, a elementy najbardziej narażone na uszkodzenia można szybko wymienić. Wszystkie elementy HabuDen można bezproblemowo oddzielić w celu efektywnego recyklingu, co niewątpliwie w wielu miejscach świata uznawane jest za przejaw zrównoważonego rozwoju.

Inteligentna ładowarka ścienna HabuDen

Kompaktowe urządzenie pomiarowe MarSurf M 510 firmy Mahr dla pomiarów chropowatości i falistości powierzchni technicznych

Wszechstronne urządzenie pomiarowe MarSurf M 510 uwzględnia m.in. bezdotykową sondę, która pozwala, w precyzyjny sposób, określać stopień chropowatości i falistości powierzchni dla różnego rodzaju przedmiotów obrabianych - np. blach, wałów oraz cylindrów. Opisywane urządzenie można z łatwością skonfigurować samodzielnie. Szeroka gama akcesoriów, którą przewidziano dla MarSurf M 510, zapewnia dużo możliwości użycia opisywanego urządzenia. Dzięki znaczącej odporności na wibracje, urządzenie pomiarowe MarSurf M 510 może być, na dobrą sprawę, użytkowane w środowiskach produkcyjnych i centrach obróbczych. Za sprawą opcjonalnego uchwytu magnetycznego urządzenie szczelnie przylega do wielu powierzchni - szczególnie metalowych, umożliwiając jego ustawianie i mocowanie zgodnie z wymaganiami. Przeszło 1000 dostępnych programów pomiarowych umożliwia wszechstronne zastosowania urządzenia, a niewielka waga MarSurf M 510 daje możliwość prostej obsługi oraz wygodnego stosowania opisywanego rozwiązania. Tylko z MarSurf M 510 idzie łatwo testować parametry P, R i W przy użyciu jednego rozwiązania. Współpraca z systemami operacyjnymi Windows to rzecz gwarantowana. Oferowane są 3 następujące długości pomiarowe: 1,5 cm, 5 cm i 7,5 cm, przy zakresie pomiarowym rzędu 1 mm.

Kompaktowe urządzenie pomiarowe MarSurf M 510

Filament PLA High Speed produkcji Rosa3D Filaments - odkryj bardzo łatwo i szybko nowe możliwości druku 3D

Ceniony w świecie druku 3D kwas polimlekowy (PLA) znany jest z biodegradowalności oraz z wyoskiej łatwości stosowania. Pojawienie się na rynku szybkich drukarek 3D doprowadziło, w rzeczy samej, do wygenerowania zapotrzebowania na filament, który powinien stale nadążać za ich możliwościami. Filament PLA High Speed firmy Rosa3D Filaments jest odpowiedzią na te wymagania. Łączy w sobie brak nieprzyjemnego zapachu, niski skurcz, nietoksyczność czy sporą biodegradowalność z polepszonym płynięciem i udoskonalonym rozpraszaniem ciepła. Filament PLA High Speed charakteryzuje się znacznie lepszym płynięciem i skuteczniejszym odprowadzaniem ciepła w stosunku do filamentów PLA. Formuła tegoż filamentu gwarantuje płynne i ciągłe podawanie materiału, szczególnie przy znaczących prędkościach drukowania. Zwiększone płynięcie umożliwia szybszą ekstruzję po stopieniu, co ma bezpośredni wpływ w przypadku zwiększenia wydajności drukowania. Tego rodzaju modyfikacje nie tylko skutkują, w wielu sytuacjach, większą dokładnością drukowania, ale też minimalizacją ryzyka zatkania, czy też zablokowania dyszy i nieudanych wydruków.

Najważniejsze cechy filamentu PLA High Speed (część 1)

Filament PLA High Speed jest produktem kompatybilnym z szeroką gamą szybkich drukarek 3D, którego właściwości pozwalają na realizację projektów 3D z szybkościami druku 50 cm/s bądź więcej - bez problemów z ekstruzją. Doskonała adhezja międzywarstwowa i niski skurcz czynią go trafionym wyborem dla projektów wymagających wysokiej estetyki i precyzji - o ile temperatura druku zostanie dostosowania do szybkości działania drukarek 3D, tj. do zakresu: 180-210°C - dla niższych szybkości luib do zakresu 220-240°C - dla wyższych szybkości.

Najważniejsze cechy filamentu PLA High Speed (część 2)

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Amazon, Apple, AVT Korporacja, AXIS, Canon, Dyson, ELHAND Transformatory, Google, Green Cell, Grupa ZF, HUAWEI, Mahr, Newag, Loxone, Rosa3D Filaments, Samsung, Zamel, Zyxel Networks

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: HabuDen, PLA High Speed, MarSurf M 510, PowerShot GOLF, Ultra Slim, USG LITE 60AX
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"