Realizacja projektu HyperPIC planowana jest do realizacji w latach 2023-2030 i składa się na dobrą sprawę z 2 następujących faz:
- R&D - realizacja w latach 2023-2027,
- FID (z ang. First Industrial Deployment) - pierwszego, przemysłowego wdrożenia (lata 2023-2030) obejmującego inwestycje w linię produkcyjną oraz wdrożenie do produkcji nowych produktów.
Wraz z zakończeniem fazy FID planowane jest rozpoczęcie seryjnej produkcji po 2029 roku, a odbiorcami układów HyperPIC będą kontrahenci, którzy stosują we własnych rozwiązaniach - zwłaszcza fotonicznych, rozwiązania z obszaru szeroko rozumianych technik czujnikowych tj. wytwórcy aparatury biomedycznej, producenci rozwiązań do monitorowania zanieczyszczeń, operatorzy infrastruktury krytycznej, firmy IoT, operatorzy i integratorzy telekomunikacyjni, a także przemysł samochodowy, producenci maszyn przemysłowych, czy producenci urządzeń mobilnych.
Jak wyjaśnia prezes firmy VIGO Photonics, Adam Piotrowski:
"Dotychczasowym problemem w rozwoju sensoryki w zakresie średniej podczerwieni była na dobrą sprawę wysoka cena wytworzenia oraz integracji pojedynczego układu. Obecny, szybki rozwój technologii integracji komponentów fotonicznych może utorować drogę do produkcji i implementacji zintegrowanych układów fotonicznych, na masową skalę - i to dzięki integracji całego systemu na jednym chipie. Koszty układu zostaną znacząco obniżone."
Więcej informacji pod adresem: vigophotonics.com