Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma VIGO Photonics realizuje wyjątkowy projekt HyperPIC z dziedziny fotoniki

Article Image
Celem projektu HyperPIC jest: stworzenie oraz wdrożenie technologii zintegrowanych fotonicznych układów scalonych - przeznaczonych do wykrywania w zakresie średniej podczerwieni, budowa kompletnej linii produkcyjnej fotonicznych układów scalonych i ustanowienie kompleksowego łańcucha dostaw dla przywołanych układów. W efekcie firma VIGO Photonics stanie się pierwszym w świecie wytwórcą fotonicznych układów scalonych dla średniej podczerwieni (MIRPIC).

Realizacja projektu HyperPIC planowana jest do realizacji w latach 2023-2030 i składa się na dobrą sprawę z 2 następujących faz:

  • R&D - realizacja w latach 2023-2027,
  • FID (z ang. First Industrial Deployment) - pierwszego, przemysłowego wdrożenia (lata 2023-2030) obejmującego inwestycje w linię produkcyjną oraz wdrożenie do produkcji nowych produktów.

Wraz z zakończeniem fazy FID planowane jest rozpoczęcie seryjnej produkcji po 2029 roku, a odbiorcami układów HyperPIC będą kontrahenci, którzy stosują we własnych rozwiązaniach - zwłaszcza fotonicznych, rozwiązania z obszaru szeroko rozumianych technik czujnikowych tj. wytwórcy aparatury biomedycznej, producenci rozwiązań do monitorowania zanieczyszczeń, operatorzy infrastruktury krytycznej, firmy IoT, operatorzy i integratorzy telekomunikacyjni, a także przemysł samochodowy, producenci maszyn przemysłowych, czy producenci urządzeń mobilnych.

Logo firmy VIGO Photonics

Jak wyjaśnia prezes firmy VIGO Photonics, Adam Piotrowski:

"Dotychczasowym problemem w rozwoju sensoryki w zakresie średniej podczerwieni była na dobrą sprawę wysoka cena wytworzenia oraz integracji pojedynczego układu. Obecny, szybki rozwój technologii integracji komponentów fotonicznych może utorować drogę do produkcji i implementacji zintegrowanych układów fotonicznych, na masową skalę - i to dzięki integracji całego systemu na jednym chipie. Koszty układu zostaną znacząco obniżone."

Więcej informacji pod adresem: vigophotonics.com

Pan Adam Piotrowski - prezes firmy VIGO Photonics
Wideo
Firma: VIGO Photonics
Tematyka materiału: Adam Piotrowski, FID, HyperPIC, projekty, R&D, VIGO Photonics
AUTOR
Źródło
vigophotonics.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"