Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ruszyła produkcja generatora wodorowego prądu EODev GEH2 firmy Toyota w Australii

Article Image
Ostatnio firma Toyota rozpoczęła w Australii produkcję wodorowego generatora prądu EODev GEH2, który oparty jest na ogniwach paliwowych, powziętych z pojazdu Toyota Mirai drugiej generacji. Jest to już drugie miejsce na świecie, w którym firma Toyota na dobrą sprawę wytwarza wodorowy generator prądu EODev GEH2.

Charakteryzowany mocą 110 kVa generator wodorowy prądu EODev GEH2 wyposażony został m.in. w modułowy zestaw ogniw paliwowych, który powstał z myślą o pojeździe Toyota Mirai, i to drugiej generacji. Opisywany generator umożliwia nieprzerwaną produkcję prądu w drodze reakcji chemicznych wodoru tlenu - bez emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu i tych cząstek substancji, które są dosyć szkodliwe. Jedynym produktem ubocznym pracy EODev GEH2 jest, w rzeczy samej, nieszkodliwa para wodna. W ciągu najbliższych 3 lat powstanie niemalże 100 egzemplarzy EODev GEH2, z czego 28 generatorów trafi do klientów jeszcze w 2024 roku, nie później. Bezemisyjny generator EODev GEH2 będzie w szczególności służyć tam gdzie można używać źródła awaryjnego zasilania - np. szpitale i biurowce. Jak mówi prezes australijskiego oddziału firmy Toyota, Matthew Callachor:

"Firma Toyota od lat zaangażowana jest w rozwój gospodarki wodorowej (...). Wpisuje się to, w pewnym sensie, w naszą wielotorową strategię dekarbonizacji opartą na różnych nisko-, albo bezemisyjnych rozwiązaniach m.in. dla: motoryzacji, energetyki, albo przemysłu. Technologie wodorowe, które dostarczamy australijskim klientom, przyspieszą proces ograniczania emisji dwutlenku węgla na świecie."

Więcej informacji pod adresem: toyotanews.eu

Pan Matthew Callachor - prezes australijskiego oddziału firmy Toyota
Galeria
Wideo
Firma: Toyota
Tematyka materiału: Australia, EODev GEH2, generatory wodorowe, H2, Toyota, wodór
AUTOR
Źródło
toyotanews.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"