Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Szafki pracownicze

Article Image
W rozbudowanych systemach kontroli dostępu (KD) w pewnym momencie pojawia się pytanie - w jaki sposób należy zabezpieczyć lub zdeponować dokumenty, telefon, albo inne cenne przedmioty? O ile z kluczami problem można rozwiązać poprzez depozytor kluczy, o tyle w pozostałych przypadkach jest luka, którą trzeba jakoś zapełnić. W jaki sposób powinno się to uczynić?

Bez wątpienia najpopularniejszymi rozwiązaniami są: szafki pracownicze BHP, a także szafki, które nazywa się śniadaniowymi, choć to tylko nieduża część możliwości. Kolejnym - również popularnym, rozwiązaniem są szafki narzędziowe, które oferują dostęp tylko do określonych narzędzi, a po dołożeniu do nich identyfikatorów otrzymuje się informację o tym która osoba i kiedy pobrała albo zwróciła narzędzia. Oczywiście takie rozwiązanie najlepiej używać łącznie z systemem CCTV, który uzupełnia informacje tekstowe o warstwę wizualną.

Jeszcze innym zastosowaniem szafek włączonych w system KD jest obsługa dokumentów jak też i kluczyków do samochodów służbowych, gdzie można przyznać pracownikowi dostęp do szafki z dokumentami do określonego samochodu. Problematyczne jest także deponowanie i odpowiednie składowanie telefonów komórkowych przed wejściem na obszary chronione - w praktyce nie każdy chce, albo nie każdy może, oddać telefon w ręce obcych osób. Dlatego też depozytor połączony z "modułem gość" rozwiązuje owy problem. Gość może deponować swój telefon w szafce przypisanej do konkretnej karty. Podobnie sprawa ma się z deponowaniem z miejsca cennych przedmiotów przed wejściem do strefy produkcyjnej.

Niezwykle specyficznym sposobem na wykorzystanie szafek włączonych do systemu KD jest wejście do strefy specjalnie chronionej. W szafkach tych zdeponowane są spersonalizowane karty pozwalające na dostępy do szczególnie zabezpieczonych pomieszczeń - coś na kształt incepcji w systemie kontroli dostępu. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka kradzieży, albo też sklonowania karty.

Więcej informacji pod adresem: skalmex.com

Wideo
Firma: Skalmex
Tematyka materiału: CCTV, depozytory kluczy, poradniki, Skalmex, systemy kontroli dostępu, szafki pracownicze
AUTOR
Źródło
skalmex.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"