Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena firmy Nikon

Article Image
Co pewien czas pojawia się obiektyw fotograficzny, który zmienia wszystko. Obiektyw NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena zapewnia tak nieskazitelny efekt rozmycia bokeh i tak sprawny AF, że można próbować wszystkiego.

Dzięki obiektywowi fotograficznemu Plena można osiągnąć nadzwyczaj okrągłe kręgi efektu bokeh - szczególnie w trakcie fotografowania z przysłoną f/1,8. Plamki efektu bokeh nie mają kształtu obwarzanka. Brak też widocznych kolorowych obwódek czy winietowania. Punktowe źródła światła "błyszczą" jako drobne i zaokrąglone punkty, po czym rozpływają się w płynnie stopniowanym efekcie rozmycia bokeh. Obiektyw Plena wykonano w całości z wytrzymałego, a także lekkiego metalu. Cechujący się ogniskową 135 mm obiektyw ma dwa programowalne przyciski funkcji - jeden na górze obiektywu oraz jeden z boku. Użytkownik ma sporo miejsca na poruszanie palcami wokół obiektywu. Teksturowane pierścienie, a także wypukłe, dobrze umieszczone przyciski upraszczają identyfikację elementów sterujących dotykiem. Ogromny, moletowany pierścień ustawiania ostrości działa płynnie z właściwym oporem i jest w całości pokryty gumą, co zapewnia pewny chwyt. Tryb ustawiania ostrości M/A pozwala na szybką, z punktu widzenia użytkownika, zmianę ustawienia z AF na MF poprzez obrót pierścienia.

Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Do pierścienia sterującego można przypisać przeróżne ustawienia, takie jak: przysłona, ISO i kompensacja ekspozycji - w tym celu wystarczy obrócić pierścień, żeby powiększyć wartość. Prawie bezgłośna praca przyzwala na ciche nagrywanie scen, kiedy tego potrzeba. Rozległe uszczelnienie wokół złączy i przycisków, jak też gumowa uszczelka na mocowaniu obiektywu chronią doskonale przed: kurzem, brudem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon odpycha brud i ułatwia czyszczenie przedniej soczewki. Elektromagnetyczny mechanizm przysłony na dobrą sprawę zapewnia dogodne sterowanie segmentami przysłony obiektywu. Zapewnia się także stabilną ekspozycję podczas zdjęć seryjnych oraz piękne i naturalne przejścia jasności podczas filmowania. Kamerzyści mogą załączyć liniowe ustawianie ostrości, żeby dokładnie i w kontrolowany sposób ustawić ręcznie ostrość. Efekt "oddychania" obiektywu został w pełni wyeliminowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena
Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena
Wideo
Firma: Nikon
AUTOR
Źródło
nikon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"