Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Solidna kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE od Axis Communications do zdalnego monitorowania temperatur na dużą skalę

Article Image
Firma Axis Communications wprowadziła na rynek nową kamerę termowizyjną: AXIS Q2101-TE. Obejmujące funkcje analityczne rozwiązanie jest idealne do patrolowania z odległości ogromnych obiektów.

Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE mierzy temperaturę w przedziale od -40 do 350 °C. Gdy temperatura wzrasta albo spada zbyt szybko, kamera przesyła powiadomienie. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych przestojów w produkcji spowodowanych przegrzaniem sprzętu jak też planowanie konserwacji. Kamera obejmuje układ ARTPEC 8, który umożliwia realizację, w praktyce, bardzo złożonych działań analitycznych. Użytkownicy mogą: ustawiać wyzwalacze i otrzymywać ostrzeżenia o wszelkich oznakach pożaru. Analityka zdarzeń oferuje szczególnie filtrowanie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów - zignoruje m.in. powiadomienie o ciepłej rurze wydechowej przejeżdżających pojazdów roboczych.

Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE
Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE

Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE oferuje elektroniczną stabilizację obrazu (EIS), która na dogodną sprawę, zmienia największe wibracje w świetny, dosyć stabilny obraz. Odpowiednio zamontowana może monitorować teren, w obrocie do 360°. Kontrola temperatury terenu daje możliwość obsługi aż 256 presetów - każdy zbudowany z 10 wielokątnych obszarów. Lokalna detekcja temperatury umożliwia pobieranie danych z dowolnego miejsca. Umożliwia to pełne, drobiazgowe zbieranie informacji do badań, statystyk lub innych celów.

Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE
Kamera termowizyjna AXIS Q2101-TE

Urządzenie posiada również wbudowane dodatki z obszaru cyberbezpieczeństwa, które dają, w rzeczywistości, dogodną ochronę, zapobiegając nieautoryzowanemu dostępowi. Axis Edge Vault broni system identyfikacji - upraszczając autoryzację produktów Axis Communications w sieci. Kamerę wyróżnia spora wytrzymałość oraz odporność na uderzenia o klasie IK10. Jest przystosowana do pracy na zewnątrz, w ochronie obwodowej, a także wykrywania i rejestracji zdarzeń z dużej odległości. Ochronę przed korozją potwierdzają 2 stopnie ochrony: IP66/67 i NEMA 4X.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższych materiałach.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja AXIS Q2101-TE
Firma: Axis Communications
Tematyka materiału: ARTPEC 8, Axis Communications, Axis Edge Vault, AXIS Q2101-TE, kamery, kamery termowizyjne
AUTOR
Źródło
newsroom.axis.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"