Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 4.08.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery i komputery jednopłytkowe oraz słuchawki, ogniwa paliwowe czy oprogramowanie.

Nowy komputer jednopłytkowy Arduino Portenta C33 już dostępny w Farnell

Ta funkcjonalna platforma sprzętowa stanowi adekwatny wybór dla przemysłowych aplikacji czasu rzeczywistego. Jest to możliwe zwłaszcza dzięki mikrokontrolerowi R7FA6M5BH2CBG, o rdzeniu Cortex-M33. Producent tego mikrokontrolera to Renesas Electronics. Zapewniono i zagwarantowano bezproblemową obsługę języka programowania MicroPython - obok reszty. Dzięki komunikacji: Wi-Fi oraz Bluetooth Low Energy (BLE), jednopłytkowy komputer Arduino Portenta C33 nadaje się do rozwiązań IoT, systemów zdalnego sterowania czy też sterowania flotami pojazdów. Uwzględnia on: pamięć zewnętrzną QSPI Flash o pojemności 16 MB i układ kryptograficzny SE050C2 z firmy NXP Semiconductors. Temperatura pracy Arduino Portenta C33 jest równa od -40 do 85°C. Do programowania i zasilania komputera służy gniazdo USB-C. Występują pamięci: SRAM o pojemności 512 kB oraz Flash o pojemności 2 MB, we wnętrzu mikrokontrolera R7FA6M5BH2CBG. Częstotliwość jego taktowania nie przekracza 200 MHz - jest to wartość maksymalna. Obsługiwane są następujące interfejsy: CAN, SD, SPI, GPIO, I2C, I2S i JTAG/SWD. Opisywany komputer można również zasilać z baterii litowo-polimerowej - o napięciu 3,7 V. Jest dostępnych razem 78 wyprowadzeń cyfrowych, 10 analogowych i 8 PWM. Wymiary Arduino Portenta C33 sięgają: 6,604×2,54 cm. Komputer może przeprowadzać, gdy trzeba, aktualizacje oprogramowania układowego z pomocą: Arduino Cloud, czy innych usług hostingowych. Arduino Portenta C33 oferuje szybkie prototypowanie. Stanowi wymarzone, w praktyce, rozwiązanie dla projektów budowanych na skalę przemysłową. Można skorzystać z: gotowych bibliotek, oprogramowania, albo szkiców Arduino. Tylko Arduino Portenta C33 daje szerokie możliwości czerpania korzyści z wyższego poziomu wydajności i automatyzacji IoT.

Przemysłowy komputer jednopłytkowy Arduino Portenta C33

Firma Sony zapowiada prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne WF‑1000XM5

Słuchawki douszne WF‑1000XM5 charakteryzują: doskonały system redukcji hałasu i jeszcze bardziej wciągający dźwięk oraz wysoka jakość rozmów. Dzięki tym słuchawkom, użytkownik pozostaje sam na sam z muzyką, doznając niespotykanych wcześniej emocji, albo też wrażeń. Działające w czasie rzeczywistym procesory dźwięku połączono ze specjalnie stworzonym, w istocie, przetwornikiem akustycznym Dynamic Driver X, który zapewnia: dosyć szeroki zakres częstotliwości, głęboki bas i czystość wokali. Każda ze słuchawek WF-1000XM5 uwzględnia 3 mikrofony, z czego dwa to mikrofony sprzężenia zwrotnego, skutecznie "osłabiające" niskie częstotliwości. Zintegrowany procesor V2 w całości wykorzystuje potencjał redukcji hałasów. Kontroluje on przytoczone mikrofony, zapewniając: niespotykaną jakości redukcji hałasu oraz sposobność dostosowania do środowiska. Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5 umożliwiają gładkie przechwytywanie dźwięków z otoczenia. Wkładki douszne - izolujące od hałasu, wykonano z pianki poliuretanowej, która idealnie osłabia hałas w przedziale wysokich częstotliwości. ​

Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5

W trosce o najwyższą jakość dźwięku, słuchawki WF-1000XM5 obsługują technologię zwaną: High-Resolution Audio Wireless realizowaną dzięki kodekowi LDAC. System DSEE Extreme z łatwością interpoluje skompresowane pliki audio. Technologia 360 Reality Audio zapewnia, w praktyce, intensywne przeżycia, otaczając słuchacza muzyką ze wszystkich stron. Słuchawki WF-1000XM5 wyposażono w możliwości śledzenia ruchów głowy. Zapewnia ona słuchaczowi realistyczne wrażenia, dzięki korektom pola akustycznego, które kompensują ruchy głowy. 

Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5

Oparty na sztucznej inteligencji (AI) algorytm redukcji hałasu, obok sensorów przewodnictwa kostnego, sprawiają, że głos brzmi czysto nawet w głośnym otoczeniu. Siatkowe maskownice mikrofonu, osłabiające odgłosy wiatru, gwarantują idealną słyszalność mowy, nawet w czasie rozmowy na dworze. Połyskująca faktura sprawia, że noszenie WF-1000XM5 to prawdziwa na swój sposób przyjemność. Projektanci słuchawek zadbali o bardzo dokładne dopasowanie do kształtu ucha i opracowali ergonomiczną konstrukcję, która stabilnie trzyma się w uszach. To niezwykle kluczowa wiadomość dla melomanów. W zestawie znajdują się wkładki douszne w 4 rozmiarach, w tym miniaturowe SS.

Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5 - kolor czarny
Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5 - kolor biały

Obecna w słuchawkach WF-1000XM5 funkcja Auto Play sprawia, że odtwarzanie muzyki, na dłuższą metę, włącza się i wyłącza automatycznie. Można określić to z jakim opóźnieniem ma włączyć się dźwięk po włożeniu słuchawek, odejściu od biurka itp. Powiadomienia dźwiękowe pozwalają mieć pod kontrolą wszelkie sprawy. Słuchawki WF-1000XM5 uwzględniają choćby technologię czujników i dźwięku przestrzennego. Odtwarzają dzięki temu wciągający dźwięk. Tryb połączenia wielopunktowego umożliwia sparowanie słuchawek z dwoma urządzeniami - rzecz jasna Bluetooth. Kiedy dzwoni telefon, słuchawki przełączają się na dane urządzenie.

Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5 - kolor czarny
Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5 - kolor biały

Osiem godzin pracy na baterii pozwala nieprzerwanie słuchać muzyki, przez długi czas. Jeżeli trzeba, trzyminutowe ładowanie starcza na 60 minut odtwarzania. Technologia Qi umożliwia i gwarantuje bezprzewodowe ładowanie WF‑1000XM5. Stopień ochrony IPX4 oznacza, że, przy słuchaniu muzyki, nie przeszkadzają: pot, pryskająca woda i deszcz. Opisywane słuchawki na dobre można obsługiwać głosem, przy użyciu asystenta głosowego. Słuchawki WF-1000XM5 mają też popularne funkcje z innych słuchawek firmy Sony, takie jak: Adaptive Sound Control i Speak-to-Chat. 

Bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM5

Tapo C510W - nowa, zewnętrzna kamera obrotowa firmy TP-Link

Firma TP-Link rozszerzyła asortymenty kamer rodziny Tapo o model C510W, przeznaczony do monitorowania okolicy domu. To odporne na warunki atmosferyczne urządzenie obejmuje np. możliwość obrotu o 360° w poziomie. Pozwala także wykryć intruza i odstraszyć go, emitując alarmy: dźwiękowy oraz świetlny, które, choć są niepozorne, to niezwykle skutecznie działają. Kamera Tapo C510W nagrywa obraz w rozdzielczości 2K QHD tj. 2304×1296 px, dzięki czemu gwarantuje wysoką jakość i szczegółowość odczytu z monitoringu na przybliżeniach. Kamera sprawdza się w warunkach nocnych - dzięki podczerwieni (IR), która zapewnia widoczność do 30 m oraz białym diodom LED mającym za zadanie doświetlać obraz, w kiepskich warunkach. Urządzenie obejmuje opcję obrotu o 360° i pochyłu o przeszło 130°, co umożliwia obserwację nawet wielkiej posesji. Po wykryciu ruchu kamera może śledzić intruza, korzystając z dużej w istocie szybkości obrotu. Ponadto ma zintegrowany mikrofon i głośnik, co pozwala np. mówić coś do kuriera. Odstraszy również intruza poprzez emisję alarmu: świetlnego i dźwiękowego - ostatni z nich można nagrać samodzielnie. Kamera Tapo C510W może pracować w trudnych i niesprzyjających warunkach pogodowych. Obudowa urządzenia ma stopień szczelności IP65 zapewniający doskonałą ochronę przed wodą i kurzem.

Kamera Tapo C510W

Kamera Tapo C510W obsługiwana jest przy pomocy aplikacji Tapo, którą można zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. W aplikacji tej można zarządzać do 32 kamer z serii Tapo i innymi urządzeniami Tapo Smart. Dzięki intuicyjnej konfiguracji, można w doskonały sposób dostosować wykrywanie osób i ruchów w wyznaczonych obszarach, czy monitorować zadane strefy aktywności. Tapo C510W umożliwia nagrywanie wideo na kartach microSD o ile są one pojemności do 512 GB (jest to ok. 840 godzin nagrań) lub przechowywanie wideo w odpłatnej chmurze Tapo Care, w ramach której wysyłane są powiadomienia z migawkami. Dedykowana chmura zapewnia szyfrowaną ochronę i umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych, obok liczącej 30 dni historii wideo.

Kamera Tapo C510W

Zautomatyzuj domowe oświetlenie z inteligentnymi żarówkami TP-Link: Tapo L610 i Tapo L630

Firma TP-Link rozszerzyła swoją ofertę o 2 żarówki z mocowaniem GU10: Tapo L610 oraz Tapo L630. Nowe modele pozwalają co tchu zautomatyzować sterowanie domowym oświetleniem. Komfort użytkowania powiększa się, dzięki możliwości sterowania: z urządzeń mobilnych i za pomocą asystentów głosowych. Są to niespotykanie nigdzie indziej wytwory o kilku zaletach. Najnowsze żarówki firmy TP-Link emitują strumienie światła o jasności 350 lm, co stanowi na dobry sposób odpowiednik klasycznej żarówki o mocy 50 W. Obejmują one małą soczewkę, w praktyce sprawiającą, że kąt świecenia nie przekracza 36°. Taka konstrukcja sprawdza się na dużych wysokościach. Żarówka Tapo L610 emituje światło o temperaturze barwowej 2700 K - ciepłą biel, z możliwością płynnego ściemniania światła. W trybie czuwania pobiera najwięcej 0,2 W, a to sprawia, że jest to niezwykle oszczędna i ekologiczna opcja. Z kolei wielokolorowa żarówka punktowa Tapo L630 oferuje ustawialną barwę świecenia. Dostępnych jest ponad 16 milionów odcieni z całej palety barw RGB, jak również światło białe z temperaturą barwową w zakresie: 2200-6500 K.

Żarówka Tapo L610

Wystarczy smartfon bądź tablet z zainstalowaną aplikacją Tapo, żeby móc wyłączyć światło i dostosować jego kolor, jasność oraz temperaturę, czy zapisać ulubione ustawienia. Żarówki i listwy LED można łączyć z czujnikami i kamerami z rodziny Tapo, żeby światło automatycznie załączało się po wykryciu ruchu w pomieszczeniu i automatycznie gasło w całym domu, kiedy zamknie są drzwi wejściowe. Unikalny tryb "Poza domem" pozwala zasymulować obecność w domu, włączając i wyłączając światło w losowych odstępach czasu, co ma na celu odstraszać intruzów. Wszystkie urządzenia TP-Link wyróżnia prosta instalacja i sterowanie. Obie żarówki nie wymagają korzystania z mostka. Urządzenia komunikują się poprzez w oparciu o sieci Wi-Fi. Można nimi również sterować głosowo.

Żarówka Tapo L630

KG25 firmy Unitra: kable głośnikowe z miedzi OFC o przekroju 2,5 mm²

Są to rozwiązania tworzone z myślą o urządzeniach audio Hi-Fi. Gwarantowane jest staranne, w istocie, wykończenie polską przędzą, w kolorze miodowym. Występują również pozłacane i giętkie wtyki bananowe, o szerokim zakresie dopasowania. Produkt jest godny każdej uwagi! Najnowsze kable głośnikowe KG25 charakteryzuje rezystancja żył roboczych do 0,0049 Ω/m (nie więcej). Dla potrzeb separacji przewodów wykorzystano giętką mieszankę PVC. Jest to, w istocie również, powłoka wypełniająca. Temperatura pracy KG25 dosięga: 0-80°C. Oplot kabli powstaje na maszynach firmy Polmatex-Majed z Łodzi - stolicy polskiego przędzalnictwa. Za nieprzeciętną wytrzymałość mechaniczną kabli odpowiada proces szesnastowrzecionowego oplatania. Wszystkie kable głośnikowe KG25 poddawane są: testom ciągłości oraz pomiarom rezystancji, przy prądzie obciążenia 25 A. Dostępne są 2 długości kabli: 2,5 m i 4 m. Autorski i niepowtarzalny wzór jest gwarantowany. Opisywane kable wytwarzane są w Polsce. Również tam są sprawdzane pod kątem działania z urządzeniami Unitra.  

Kable głośnikowe KG25

Moduł wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV firmy OMRON

Rozwiązanie zostało zoptymalizowane w celu wypełnienia wymogów powiązanych z detekcją obecności czy też braku obrabianych przedmiotów w takich zastosowaniach jak np. podajniki części, prasy rolkowe i maszyny montażowe. Ten innowacyjny produkt, w istocie, stworzono z myślą o łatwości obsługi i optymalizacji detekcji przedmiotów - niezależnie od przeznaczenia. Opracowany przez OMRON moduł E3X-ZV pozwala wykrywać przednią/tylną część małych, z praktycznego punktu widzenia, obiektów w podajnikach - o wielkości najmniej 0,3 μm. Moduł ten potrafi wykrywać obiekty o dowolnych powierzchniach - od czarnych, po błyszczące. Jego specjalna konstrukcja zapobiega efektowi odbicia światła na błyszczących powierzchniach, z całą pewnością przekładając się na oczekiwaną detekcję w wymagających warunkach. Dzięki czasowi reakcji do 50 μs, w trybie wysokiej prędkości, moduł E3X-ZV precyzyjnie wychwytuje wszelkie spawy. Elektroda o szerokości do 1 cm umożliwia wykrywanie spawów na arkuszach przewijanych z szybkością do 200 m/s. Funkcje opóźniania włączenia/wyłączenia oraz licznik pojedynczego włączenia w całości umożliwiają dogodne sterowanie sygnałem wyjściowym w środowisku bez sterownika PLC. Moduł E3X-ZV oferuje funkcję inteligentnego dostrajania od firmy OMRON, która automatycznie dobiera czułość za jednym już naciśnięciem przycisku od strojenia, na podstawie współczynnika odbicia obiektu detekcji.

Moduły wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV

iCAM-MobileHD II - innowacyjna kamera mobilna firmy CAMSAT

Kamera iCAM-MobileHD II oferuje bezprzewodowy monitoring szeregu obszarów terenu, bez konieczności posiadania infrastruktury, czy uzyskiwania pozwoleń. Potocznie zwana "kamerą mobilną na latarnię oświetleniową" kompatybilna jest z systemami obserwacji miast, czy wsi. Oferowana przez CAMSAT kamera iCAM-MobileHD II zasilana jest z latarni oświetleniowych. Nagrywany kamerą obraz charakteryzuje wspaniała jakość. Można go podejrzeć z dowolnego miejsca w świecie. Przewidziano pojemną pamięć, dzięki której możliwe jest archiwizowanie nagrań od 30 do 90 dni wstecz. iCAM-MobileHD II cechuje się błyskawicznym montażem, tzn. wystarczy przykręcić gniazdo montażowe do latarni lub elewacji, a potem wsunąć kamerę do gniazda. Kamerę iCAM-MobileHD II może instalować osoba bez doświadczenia technicznego. Obejmuje ona interfejsy: Wi-Fi i radioliniowy (5 GHz). Zintegrowana bateria litowo-jonowa ma do 22 Ah pojemności. Pozwala ona na 12-16 godzin nieprzerwanej pracy kamery. Temperatura pracy CAM-MobileHD II wynosi od -40 do 70°C. Jej ładowanie musi mieć miejsce wyłącznie w temperaturze: od -20 do 55°C. Kamerę można zasilać napięciem przemiennym 230 V, czy też stałym 12-24 V. Jest to niepowtarzalne rozwiązanie dla gmin, które chcą pozyskać monitoring obszarów - bez otrzymywania wielu pozwoleń. Przykładem zastosowania CAM-MobileHD II są nielegalne wysypiska śmieci - wystarczy zamontować kamerę 300 m dalej i zarejestrować wszystko i wszystkich z odległości. Podgląd i sterowanie kamerą są zapewnione w promieniu 1 km od miejsca montażu iCAM-MobileHD II.

Kamera mobilna iCAM-MobileHD II

Tower Shuttle - unikalna maszyna firmy LASIT do znakowania laserowego

Uwzględniająca laser światłowodowy o mocy 20 W maszyna Tower Shuttle oferuje interfejs z robotem, który ładuje i rozładowuje komponenty ze zmotoryzowanej prowadnicy. Dostępny w wersji z enkoderem system umożliwia przesuwanie prowadnicy z precyzją - w tym momencie można rozpocząć tak bardzo wyczekiwany cykl znakowania z użyciem wspomnianego lasera. Wewnątrz kabiny Tower Shuttle znajduje się kamera obok głowicy skanującej, która pokazuje skrzynkę mechanizmu różnicowego oraz sprawdza jej położenie przed procesem znakowania laserowego. Pod koniec procesu kamera ustala jakość kodu DataMatrix, a komponent szybko opuszcza kabinę i zostaje odebrany przez robota, żeby znaleźć się na kolejnej stacji komórki. Na każdej skrzynce mechanizmu różnicowego znajdują się otwory CNC. Ich położenie zależy od maszyny, która wyprodukowała elementy. Kody DataMatrix, które mają zostać naniesione, różnią się w zależności od położenia otworów. Zintegrowana baza danych klienta jest zawsze aktualizowana o dane w obszarze identyfikowalności, dotyczące każdego wyprodukowanego komponentu. Bezpieczeństwo markera laserowego jest rozporządzane w ramach ProfiSAFE - dedykowanego protokołu komunikacyjnego. Oprogramowanie Tower Shuttle dostosowano, w całości, do współpracy z robotem, wymiany danych z bazą danych klienta oraz katalogowania informacji dotyczących produkcji.

Maszyna Tower Shuttle

Premiera Ricoh Pro C9500

Już we wrześniu 2023 roku trafi do sprzedaży nowy, kolorowy system produkcyjny, na papier cięty, Ricoh Pro C9500. Nowy system wyposażono w szeregi usprawnień, które pozwalają na podniesienie efektywności i otrzymanie lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o to, by, w całości, uzyskać lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. System Ricoh Pro C9500 doskonale wpisuje się w hybrydowe środowiska druku oraz procesy migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. Jest to odpowiedź na oczekiwania rynku związane z drukiem na żądanie wielkich, a także małych nakładów wysokiej jakości. Najnowszy system operacyjny RICOH GC OS (ang. Graphic Communications Operating System) umożliwia kiedy trzeba lepsze zarządzanie produkcją i kontrolę stanu urządzenia. Jest w całości kompatybilny z: systemami zewnętrznymi oraz programami diagnostycznymi. Zadaniami można, intuicyjnie oraz sprawnie, zarządzać, korzystając z ekranu o przekątnej: 21,5", z intuicyjnym interfejsem. Zadania druku można zlecać za pośrednictwem komputera lub tabletu. Kluczowe ustawienia mogą być modyfikowane zdalnie. Jest to bardzo ważne ułatwienie dla pracowników, którzy, w codziennej pracy, obsługują szeregi urządzeń oraz zadań drukowania. Ulepszona technologia Auto Color Diagnosis Unit pozwala na automatyzację 3 kluczowych procesów: jakości druku i registracji oraz spójności kolorystycznej. Zapewnia lepszą dokładność inspekcji, opierając się na 7 poziomach wykrywania błędów, czy zapewnia funkcję automatycznego dodruku. Istnieje również możliwość druku na arkuszach o długości najwięcej 1,26 m. Nowy system utrwalania umożliwia równomierny rozkład temperatury oraz nacisku, w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu na szerokiej gamie podłoży. Natomiast nowy zespół transportu papieru umożliwia gdy potrzeba zwiększone dopasowanie "przód-tył". Podniesienie szybkości do 135 str./min jest, w rzeczywistości, opcjonalne i może zostać wykonane w dowolnym momencie.

System Ricoh Pro C9500

Wodorowe ogniwa paliwowe firmy Toyota będą napędzać bezemisyjny transport morski

Urządzenie Corvus Pelican Fuel Cell System (FCS) obejmuje 4 moduły ogniw paliwowych, od firmy Toyota. To rozwiązanie ma zrewolucjonizować transport morski, za sprawą bezpiecznej i wytwarzanej w wydajny sposób energii. Urządzenie waży: 3100 kg i ma wymiary: 2,3×1,4×2,1 m. Łączna moc całego systemu dosięga: 340 kW. Średnie zużycie sprężonego wodoru zależy, w rzeczywistości, bezpośrednio od typu statku, w którym ma zostać zmontowane urządzenie. W trakcie liczącego 2 lata procesu rozwojowego pracowano nad obudową odporną na wysoki zakres ciśnień. Ogniwa paliwowe firmy Toyota potwierdziły już własną niezawodność. Daje to najwyższy poziom bezpieczeństwa w czasie żeglugi. Teraz po drogach porusza się 20 tysięcy samochodów stosujących przytoczone ogniwa. Przyszła kolej na transport morski. Modułowa konstrukcja gwarantuje gazoszczelność w każdych warunkach. Nie trzeba używania systemu bezpieczeństwa i wentylacji, a integracja ogniw paliwowych z kadłubem statku jest w całości bezproblemowa. Wodorowe ogniwa paliwowe firmy Toyota odgrywają dosyć znaczącą rolę na potrzeby dekarbonizacji branży transportowej. Tak twierdzi dyrektor jednostki biznesowej ds. ogniw paliwowych w firmie Toyota, Thiebault Paquet, który powiedział, że:

"Nasza wielotechnologiczna strategia (...) dotyczy nie tylko transportu drogowego, ale także z całą pewnością morskiego. Ważne jest holistyczne podejście, które pozwala połączyć podaż i popyt na wodór w ekonomicznie opłacalnych ekosystemach. Liczy się tutaj żegluga z portami i pozostałymi uwarunkowaniami."

Praktyczne zastosowanie wodorowych ogniw paliwowych firmy Toyota w transporcie morskim

Przeznaczony dla automatyki przemysłowej trójprzyciskowy pilot SOLID firmy DTM System

Trzy spore i wytrzymałe przyciski zapewniają niezwykle wygodną obsługę pilota przez osoby pracujące w rękawicach ochronnych. Wytrzymała obudowa pozwala korzystać z pilota SOLID wewnątrz, czy też na zewnątrz pomieszczeń, w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Pracujący na częstotliwości radiowej 433 MHz trójprzyciskowy pilot SOLID przeznaczono dla montażu ściennego. Wystarczy bateria 3,6 V R6 do zasilania pilota. Temperatura jego pracy w praktyce wynosi: od -10 do 55°C. Maksymalny zasięg pilota równa się 150 m. Trójprzyciskowy pilot SOLID waży 245 g. Moc promieniowana nie przekracza 10 mW. Przewidziano 64-bitowy system zmiennokodowy KeeLoq. Istnieje sposobność mocowania pilota przy pomocy kołków. Wymiary pilota to: 6×6,8×13,5 cm. Jego obudowa spełnia wymagania klasy szczelności IP65 i innych kluczowych norm. Gwarantowana jest żywotność baterii rzędu 3 lat - przy 10 cyklach na dobę.

Trójprzyciskowy pilot SOLID

PS-TU-19-21/2U/24/E/SC: przełącznica światłowodowa firmy OPTOMER dla multipatchcordów

W ofercie firmy OPTOMER zaistniała przełącznica światłowodowa: PS-TU-19-21/2U/24/E/SC. Gwarantuje ona komutowanie multipatchcordów, jeżeli chodzi o centrale telekomunikacyjne. Ważąca 2 kg przełącznica światłowodowa PS-TU-19-21/2U/24/E/SC charakteryzuje się liczbą komutacji, która sięga: 24. Zastosowanym w jej obudowie materiałem jest stal lakierowana, w proszkowy sposób. Kolorem przełącznicy jest RAL 7035. Wymiary PS-TU-19-21/2U/24/E/SC z całą pewnością wynoszą: 53,6×8,8×20 cm. Przełącznica przeznaczona jest montażu w szafie, o rozstawie 21" - z opcją montażu dla rozstawu 19". Dołączono do niej 6 uchwytów UT-45.

Przełącznica światłowodowa PS-TU-19-21/2U/24/E/SC

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH), Arduino, AVT Korporacja, BASF, Bosch, CAMSAT, CERT Polska, DTM System, Farnell, Halder, Hammond Manufacturing, Lapp Group, LASIT, LG Electronics, Microsoft, Murrelektronik, NXP Semiconductors, OMRON, OPTOMER, Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Power Electronic Tips, Renesas Electronics, Ricoh, Sony, SOS electronic, TAURON, Toyota, TP-Link, Transfer Multisort Elektronik (TME), Unitra, Zamel

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: iCAM-MobileHD II, Tapo C510W, Tapo L610, Tapo L630, Tower Shuttle, WF-1000XM5
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"