Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Lapp Group zastosowała bioplastyczne tworzywo sztuczne firmy BASF

Article Image
Powstały dla wielu z zastosowań przemysłowych kabel ethernetowy ETHERLINE FD P Cat.5e sprawdza się m.in. w prowadnicach łańcuchowych. Teraz jest dostępny również w wersji zrównoważonej. Termoplastyczny poliuretan (TPU) z surowców kopalnych, na wierzchu kabla, zastąpiono materiałem opartym na surowcach odnawialnych.

Wersja zrównoważona kabla ethernetowego ETHERLINE FD P Cat.5e stosuje Elastollan N - w całości oparty na kukurydzy biopolimer firmy BASF. Udział surowca odnawialnego wynosi od 45% do 60%. Przytoczony biopolimer oferuje taką samą trwałość, elastyczność i właściwości mechaniczne oraz odporność na hydrolizę, chemikalia, a także promieniowanie UV, co zwykły Elastollan. Nawet parametry przetwarzalności są zachowane. Ilość biopolimeru można dosyć precyzyjnie odmierzać, według normy: ASTM D 6866. Jak wyjaśnia menadżer ds. sprzedaży w firmie BASF, Oliver Mühren:

"Nasze biopochodne TPU (...) w niczym nie odstają od konwencjonalnych paliw kopalnych. To słuszny krok, by zapewnić prawdziwą wartość dodaną, dzięki zrównoważonemu produktowi."

Więcej informacji pod adresem: lapppoland.lappgroup.com

Pan Olivier Mühren - Group Manager Sales w firmie BASF
Firma: Lapp Group
Tematyka materiału: BASF, ETHERLINE FD P Cat.5e, Ethernet, kable ethernetowe, Lapp Group, Oliver Mühren
AUTOR
Źródło
lapppoland.lappgroup.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"