Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Laureaci konkursów projektowych Tech Master Event

Article Image
Tech Master Event to platforma społecznościowa, którą napisano z myślą o wszelkich pasjonatach elektroniki i konstruktorach, którzy efektami własnej kreatywności chcą dzielić się ze światem. To miejsce, gdzie mogą oni szukać inspiracji czy pomocy innych użytkowników. Organizowane przez platformę konkursy dają możliwość wyjścia poza schematy i tworzenia projektów, które są odpowiedzią na kluczowe problemy.

W jednym z wyzwań opracowanych przez Tech Master Event, uczestnicy musieli zmierzyć się z mocami żywiołów - okiełznać i wykorzystać, a także uchronić się przed ich arcypotężną siłą w nautrze. Najlepszym projektem w tym względzie okazało się rozwiązanie zwane "IoT Water Monitoring and Conservation" od Nathaniela Klobodu z Ghany. Rozwiązanie to umożliwia, czy też oferuje, zarządzanie poziomem wody w zbiorniku, prawie w rzeczywistym czasie - tzn. bez większych opóźnień. Za pomocą specjalnej strony internetowej użytkownik może pozyskiwać informacje o ilości wody i reagować na jej nadmiar albo niedobór. Inny z konkursów platformy Tech Master Event wymagał z kolei stworzenia projektu, który ułatwi różne, proste czynności, a także poprawi standard życia. W wypadku tego wyzwania, zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca zajęli się jakością powietrza. Byli to: Joel Steven Ssekyewa z Ugandy - autor aplikacji do analizy: temperatury, wilgotności i jakości powietrza oraz Edvinas Žilinskas z Litwy - autor projektu "Air Quality Monitor".

O aktualnie prowadzonych przez Tech Master Event konkursach można przeczytać tutaj.

Więcej informacji pod adresem: tme.eu

Wideo
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: konkursy projektowe, rozwiązania elektroniczne, Tech Master Event, TME, Transfer Multisort Elektronik, wyzwania
AUTOR
Źródło
tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"