Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wkład firmy Digi-Key Electronics w rozwój projektu KiCad

Article Image
W dniach: 1-7 grudnia 2022 r. firma Digi-Key Electronics przekazała równowartości darowizn na rzecz projektu KiCad do kwoty 15 tysięcy dolarów. Celem projektu jest opracowanie najlepszej, wieloplatformowej aplikacji umożliwiającej projektowanie elektroniki.

Projekt KiCad stanowi w założeniu oprogramowanie open-source do automatyzacji tworzenia elektroniki (ang. Electronic Design Automation - EDA). Dołożono wszelkich starań, aby zakryć złożoność zaawansowanych funkcji projektowania. Tym sposobem oprogramowanie KiCad to dogodne rozwiązanie dla nowych i niedoświadczonych użytkowników, które spełnia wszelkie wymagania doświadczonych projektantów elektroniki. Jak wyznaje specjalista ds. produktów cyfrowych w firmie Digi-Key Electronics, Cody Walseth:

„Wierzymy, że narzędzia i zasoby projektowe powinny być łatwo dostępne, czy niezłożone dla inżynierów na całym świecie. Projekt KiCad jest wyśmienitym przykładem darmowej aplikacji otwartoźródłowej, która ułatwia pracę różnym zawodowym projektantom elektroniki. Z dumą wspieramy projekt KiCad, czy gromadzimy fundusze, które pomagają zwiększyć możliwości i udostępnić oprogramowanie otwartoźródłowe większej liczbie inżynierów na całym świecie.”

Z kolei kierownik projektu KiCad, Wayne Stambaugh dodaje:

„Firma Digi-Key Electronics jest długoletnim sponsorem projektu KiCad i chętnie będziemy go dalej wspierać poprzez kampanię zbierania funduszy na koniec roku 2022."

Więcej informacji pod adresem: digikey.pl

Pan Cody Walseth - specjalista ds. produktów cyfrowych w firmie Digi-Key Electronics
Pan Wayne Stambaugh - kierownik projektu KiCad
Wideo
Firma: Digi-Key Electronics
Tematyka materiału: Cody Walseth, Digi-Key Electronics, EDA, KiCad, oprogramowanie projektowe, Wayne Stambaugh
AUTOR
Źródło
digikey.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"