Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kluczowy udział firmy Emitel w rozwoju systemu inteligentnego zarządzania miejscami parkingowymi w Piasecznie

Article Image
Firma Emitel zakończyła rozbudowę systemu monitorowania punktów postojowych w Piasecznie. Dzięki niej dostępnych jest już ponad 300 miejsc do parkowania w mieście monitorowanych z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy (IoT). System został nagrodzony w konkursie Smart City Poland Award 2022, w ramach wydarzenia Smart City Expo Poland, które odbyło się w październiku 2022 r. w Łodzi.

Wykonane przez firmę Emitel prace obejmowały: uruchomienie 202 czujników parkingowych na trzech parkingach w Piasecznie (Kościelna, Puławska i Zgoda) oraz montaż inteligentnych tablic informacyjnych. Firma uruchomiła niezbędną aparaturę do zarządzania systemem. Jest to rozwiązanie zintegrowane z już działającymi na parkingu Zgoda czujnikami. Po rozbudowie systemu monitorowanych jest w sumie 316 miejsc parkingowych w Piasecznie. Stosowane są dwa systemy detekowania pojazdów: magnetyczny i radarowy. System monitorowania miejsc parkingowych korzysta z bezprzewodowej sieci LoRaWAN, która zapewnia dalekiego zasięgu i niskiej mocy komunikację (LPWAN). Za jej pomocą czujniki przesyłają informacje o zajętości miejsc parkingowych do urządzeń firmy Emitel, które następnie są przenoszone do aparatury obsługiwanej przez Urząd Miasta Piaseczno.

Logo firmy Emitel

Jak wyjaśnia wiceprezes zarządu firmy Emitel, Maciej Staszak:

"To nie pierwsza współpraca Emitel z miastem Piaseczno, w ramach wdrażania rozwiązań z dziedziny Smart City. Otwarcie na innowacje ze strony władz miejskich sprawia, że obecnie Piaseczno (...) sięgnęło po tytuł inteligentnego miasta i jest jednym z liderów w tej działce w Polsce. Realizacja koncepcji inteligentnych miast może oznaczać niebagatelne korzyści dla mieszkańców, podmiotów administracji publicznej i firm prywatnych. Niezwykle nas cieszy, że solucje firmy Emitel w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju inteligentnych miast w Polsce."

Więcej informacji tutaj oraz na filmach pod zdjęciem.

Pan Maciej Staszak - wiceprezes zarządu firmy Emitel
Firma: Emitel
Tematyka materiału: Emitel, LoRaWAN, LPWAN, Maciej Staszak, Piaseczno, Smart City Expo Poland
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"