Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Prawie milion klientów TAURON ma inteligentne liczniki energii

Article Image
W ciągu dziesięciu lat wszyscy klienci TAURON będą rozliczani na podstawie danych uzyskiwanych z liczników ze zdalnym odczytem. Organizacja testuje różne pomysły, które będą wykorzystywane przy wdrażaniu inteligentnego opomiarowania.

Wdrożenie inteligentnych liczników oznacza rozliczenia na podstawie danych rzeczywistych. Rozliczenia te będą dostępne w aplikacji. Firma TAURON testuje różne technologie, które są bardzo dobre w pozyskiwaniu danych z liczników. Mowa tu w szczególności o PLC G3 i GSM. Technologia PLC G3 została pomyślnie sprawdzona na terenie oddziału TAURON w Tarnowie, gdzie zostało zainstalowanych kilka tysięcy liczników z koncentratorami danych. Ustalane są możliwości zastosowania na masową skalę technologii komunikacyjnej GSM. 

Logo firmy TAURON

Firma TAURON zainstaluje u klientów kilkanaście tysięcy inteligentnych liczników zdalnego odczytu. Wybrano zróżnicowane lokalizacje, zarówno na terenach miejskich, jak i rolniczych, np. w Katowicach, Krakowie, Legnicy, Dąbrowie Tarnowskiej i Bukowinie Tatrzańskiej. Dzięki temu będzie można testować w jaki sposób działają liczniki zainstalowane w blokach oraz w zabudowie oddalonej od miast, w tym na terenach przygranicznych i górzystych. Zapewni to możliwość weryfikacji działania systemu z zainstalowanymi licznikami energii.

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: energia elektryczna, GSM, liczniki energii, PLC G3, TAURON, zdalny odczyt
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"