Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Energooszczędne silniki elektryczne ABB w służbie filtrowentylacji powietrza

Article Image
Od wielu lat ABB dostarcza silniki elektryczne gdyńskiej firmie Klimawent. Silniki te wykorzystywane są w jednostkach filtrowentylacyjnych firmy. Zadaniem jednostek jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń powstałych w czasie produkcji.

Urządzenia filtrowentylacyjne są niezastąpione przy usuwaniu pyłów suchych powstających podczas m.in. spawania, szlifowania i plazmowego cięcia metali. Jednym z producentów tego typu rozwiązań jest gdyńska spółka Klimawent. Spółka opracowała urządzenia z grupy UFO-A-N, które usuwają z powietrza zanieczyszczenia z procesów produkcji. Urządzenia składają się z komór filtracyjnych i wentylatorów o różnych wydajnościach. Dla potrzeb tych urządzeń ABB dostarcza silniki o elektryczne mocy 11-22 kW. Jak wyjaśnia inżynier sprzedaży i ekspert ds. efektywności energetycznej w biznesie systemów napędowych ABB w Polsce, Grzegorz Kopyść:

"Od kilku lat dostarczamy do firmy Klimawent nasze silniki, które są używane w jednostkach filtrowentylacyjnych (...). Są to urządzenia wysokosprawne, niezawodne, a przede wszystkim efektywne energetycznie. Dzięki temu spełniają wymagania związane z ekologią i kosztami eksploatacji, pomagając zmniejszać rachunki oraz emisję dwutlenku węgla."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Grzegorz Kopyść - inżynier sprzedaży i ekspert ds. efektywności energetycznej
w biznesie systemów napędowych ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Grzegorz Kopyść, jednostki filtrowentylacyjne, Klimawent, silniki elektryczne, zanieczyszczenia powietrza
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"