Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rozwój światów Metaverse dzięki Metaverse Standards Forum

Article Image
Metaverse Standards Forum to organizacja, której celem jest tworzenie standardów interoperacyjności dla światów Metaverse. Jednym z członków organizacji jest firma D-Link.

Według różnych badań, 25% ludzi na świecie spędza co najmniej jedną godzinę dziennie w światach Metaverse. Sprzyjają temu cele: zawodowe, zakupowe, edukacyjne, rozrywkowe i społeczne. Do 2026 roku 30% organizacji opracuje produkty i usługi dla światów Metaverse. Ważnym aspektem będzie tu interoperacyjność. Liczącesię podmioty technologiczne mają nadzieję, że wzrost i ewolucję Metaverse będzie napędzać organizacja Metaverse Standards Forum. Firma D-Link jako nadrzędny członek tej organizacji będzie koordynować działania z organizacjami opracowującymi standardy (ang. Standards Developing Organisations - SDO). Ma to przyspieszyć wdrażanie norm dla światów Metaverse.

Logo Metaverse Standards Forum

Jak wyjaśnia dyrektor generalny firmy D-Link, Cj Chang:

"Metaverse to wyjątkowe miejsce współpracy (...) korzystające z doświadczeń wirtualnego świata. Metaverse musi być zbudowany na standardach z interoperacyjnością i spójnością, by połączyć różne obszary i w pełni wykorzystać jego potencjał. Firma D-Link (...) dołącza do organizacji Metaverse Standards Forum na wczesnym etapie jej powstawania. Zamierzamy współpracować (...) w kwestiach standaryzacji tak, by światy Metaverse stały się unikalnym doświadczeniem dla wszystkich."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym filmie.

Lista członków Metaverse Standard Forum

Wideo
Firma:
Tematyka materiału: CJ Chang, D-Link, firmy technologiczne, Metaverse, Metaverse Standards Forum, wirtualne światy
AUTOR
Źródło
eu.dlink.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"