Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Oferta firmy Apple dla zdrowia i kondycji fizycznej użytkowników

Article Image
Wielu sportowców i organizacji zdrowotnych wykorzystuje rozwiązania Apple do monitorowania parametrów zdrowia i kondycji fizycznej. Dane z tym związane są szyfrowane.

Od czasu wydania mobilnej aplikacji Zdrowie (oryg. Health) w 2014 r. i debiutu smartwatcha Apple Watch w 2015 r. firma Apple nieustannie wdraża "zdrowotne" innowacje. Innowacje te stanowi m.in. ponad 150 typów danych zdrowia i kondycji fizycznej. Dane są udostepniane w aplikacji Zdrowie. Dzięki nim można prowadzić zdrowszy tryb życia. Niedługo smartwache Apple Watch i telefony iPhone będą oferować funkcje skupione wokół ważnych aspektów zdrowia (np. snu).

Aplikacja mobilna Zdrowie
Aplikacja mobilna Zdrowie

W sklepie App Store znajdują się aplikacje z interfejsem programowym HealthKit. Interfejs ten obsługuje dane pochodzące z aplikacji Zdrowie. HealthKit sprzyja rekrutacji uczestników badań z bazy użytkowników iPhone'ów i smartwatchów Apple Watch. Z interfejsu HealthKit korzystają takie aplikacje jak: Nike Run Club, Calm, WeightWatchers, Qardio Heart Health i Withings Health Mate. Ostatnie dwie aplikacje współpracują z akcesoriami przeznaczonymi do monitorowania parametrów kondycji fizycznej i zdrowia.

Gromadzone w aplikacji Zdrowie dane, wraz z rozwiązaniami, które są opracowywane dzięki narzędziom programistycznym Apple, służą szeroko pojętej współpracy pacjenta z lekarzem. Aplikacja Zdrowie umożliwia przeglądanie danych zdrowia z różnych źródeł.

Aplikacja mobilna Zdrowie
Aplikacja mobilna Zdrowie

Wszystkie produkty firmy Apple powstają przy uwzględnieniu wymogów:

  • rygorystycznych procesów walidacji - dzięki wymianie doświadczeń ze specjalistami czołowych instytucji badawczych, produkty Apple spełniają podstawy naukowe i są w pełni przyjazne użytkownikom,
  • ochrony prywatności - dane dotyczące zdrowia i kondycji fizycznej są szyfrowane. Aplikacja Zdrowie zapewnia pełną kontrolę nad danymi kondycji fizycznej i zdrowia. Użytkownicy aplikacji mogą przeglądać i zarządzać jej uprawnieniami. Dostępne w aplikacji Zdrowie dane nie są udostępniane stronom trzecim (chyba, że użytkownik wyraził na to zgodę).
Artystyczna wizja loga firmy Apple

Więcej informacji tutaj oraz na poniższych materiałach.

Galeria
Firma: Apple
Tematyka materiału: aplikacja Zdrowie, Apple, Apple Watch, HealthKit, iPhone, smartwatche
AUTOR
Źródło
apple.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"