Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nietypowa przygoda robota dostawczego Starship Technologies

Article Image
15 maja br. brytyjski profesor historii Matthew McCormack natknął się w lasach Northampton na niecodziennego robota. Był to robot firmy Starship Technologies, który przemieszczał się po ścieżce. Nie tracąc chwili czasu profesor wziął sprawy w swoje ręce i zrobił zdjęcie robotowi. Wszyscy natychmiast pokochali robota, który zaczął wzbudzać uwagę w społecznościowych mediach.

Celem robota Starship Technologies (na powyższym zdjęciu) nie była pomoc w szkoleniu dentystów czy mierzenie temperatury ciała w związku z pandemią COVID-19. Robot ten otrzymał raczej konkretne zadanie: miał dostarczyć zakupy spożywcze na terenie Northampton. Robot zakończył dostawę, lecz nie wiadomo, czy odbiorca był świadomy poruszenia jakie wywołał robot. "Jadąc dziś rano na rowerze, zobaczyłem w lesie listę robotów dostawczych" - napisał McCormack na Twitterze. Firma Starship Technologies odpowiedziała (również na Twitterze): "Nie zgubiłem się, po prostu przeżyłem przygodę!"

Dostrzeżony przez brytyjskiego profesora historii Matthew McCormacka robot Starship Technologies

Roboty Starship Technologies, które zdobyły popularność w czasie pandemii COVID-19, dostarczając przesyłki w Northampton, zazwyczaj wędrują do celu po chodnikach, a nie przez las. Mimo że niewiele osób korzysta z robotów dostawczych, nadal są one wszechobecne w mieście. Mieszkańcy mają z nimi dobry kontakt dzięki humanizującym cechom robotów. Roboty Starship Technologies są przez nich traktowane jak maskotki. Ludzie stworzyli strony na ich temat w społecznościowych mediach. Ilekroć wspomniane roboty się pojawiają, są one podziwiane.

Działanie robota z Northampton przedstawiono w filmie pod koniec.

Pan Matthew McCormack - brytyjski profesor historii
Wideo
Firma:
Tematyka materiału: element14, Matthew McCormack, Northampton, roboty dostawcze, Starship Technologies, Twitter
AUTOR
Źródło
community.element14.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"