Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Farnell publikuje serię artykułów »How To…« w celu wsparcia inżynierów podczas ich prac nad rozwiązaniami IoT szczególnie w branży przemysłowej

Article Image
Będąca własnością spółki Avnet firma Farnell - liczący się dystrybutor podzespołów, produktów i rozwiązań elektronicznych na świecie, wzbogaciła swój serwis Technical Resources Hub o treści dotyczące Przemysłu 4.0, tworzenia aplikacji Internetu Rzeczy (IoT) oraz spraw, którymi żyją inżynierowie skupieni wokół projektów elektronicznych. Przytoczony serwis zapewnia kompleksowe porady, wraz z pomocnymi materiałami, bez względu na etap opracowywania nowych produktów.

W ramach serii „How To” przedstawiono artykuły pokazujące m.in. wybrane metody projektowania z użyciem określonych technologii i publikacje poszerzające wiedzę na temat Przemysłu 4.0. Wśród pozycji udostępnionych w Technical Resource Hub znajdują się takie tytuły jak: „Jak wdrażać różne rodzaje Edge Computing dla potrzeb przemysłu inteligentnego” (ang. „How to Implement different types of edge computing for Smart Factory applications”) oraz „Jak ustanowić kontrolę dostępu w systemach produkcyjnych przez bramki dostępowe” (ang. „How to establish control access to shop floor systems via gateways”). Sięgając do przywołanej serii użytkownicy mogą nieustannie zgłębiać implementację rozwiązań IoT i Przemysłu 4.0, wliczając w to ich integrację z usługami chmurowymi, bez obaw, że wszelkie innowacje umkną uwadze szczególnie przez rosnącą ich liczbę wynikającą z potrzeby podwyższania stopnia automatyzacji i wprowadzania złożonych systemów łączności we współczesnym przemyśle. Według słów Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell, Cliffa Ortmeyer’a: 

„(…) Portal Technical Resources Hub powstał w celu wymiany inspiracji  i wiedzy, ułatwiania wyboru podzespołów oraz zapewniania nabywania umiejętności poprzez (…) kursy edukacyjne i określone materiały. Czujemy się zobowiązani, by dostarczać jak najlepsze wsparcie dla (…) klientów i właśnie takie narzędzia internetowe (jak wspomniany serwis - przyp. red.) (…) istotnie przyspieszają procesy projektowania, sprawiając że tworzone produkty trafiają na rynek w krótszym czasie”.

W szczególności kompleksowy zbiór not aplikacyjnych z dokumentacjami, webinariami, projektami, podcastami, kursami, nagraniami wideo i e-bookami jest dostępny w prowadzonym przez Farnella serwisie. Odwiedzający to medium użytkownicy mają dostęp do niezwykle pożytecznych informacji z obszaru wielu technologii i ich zastosowań, a także do wypróbowanych narzędzi obliczeniowych,  programów online, które wspierają wybór podzespołów i produktów elektronicznych oraz do tablic konwersji danych. Dla większej przejrzystości serwis Technical Resources Hub pogrupowano w sekcje związane z poszczególnymi obszarami elektroniki, którymi są np.: bezprzewodowe interfejsy, czujniki, systemy mocy, sterowanie silnikami, oświetlenie i wyświetlacze, uzupełnione o problematykę branż: medycznej, IoT, transportu, bezpieczeństwa, serwisowania oraz wielu innych. Każdy profesjonalista jest w tym serwisie mile widziany.

Firma: Farnell
Tematyka materiału: Avnet, Farnell, Internet Rzeczy, podzespoły elektroniczne, Przemysł 4.0, Technical Resources Hub
AUTOR
Źródło
pl.farnell.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"