Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Elektromechaniczny rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2 produkcji Pilz

Article Image
Rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2 oferuje siłę trzymania do 1000 N lub do 2000 N, a stopień ochrony IP67/IP6K9K sprawia, że rozwiązanie jest odporne na działanie kurzu, a także wody. Wytrzymała budowa PSENslock 2 zapobiega osadzaniu się kurzu razem z innymi zanieczyszczeniami, co sprawia, że rygiel bezpieczeństwa może być używany w krytycznych aplikacjach, w tym do zabezpieczenia bramek bezpieczeństwa.

Przygotowany przez Pilz elektromechaniczny rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2 zapewnia i stanowi o niezawodnej ochronie rozwiązań wymagających zachowania wysokich standardów higieny m.in. w przemyśle spożywczym, a także farmaceutycznym. Elastycznie zamontowany aktuator, z dużymi powierzchniami kontaktu, z łatwością kompensuje wszelkie różnice nawet w przypadku niewyrównania drzwi ochronnych. Znakomita diagnostyka, za pośrednictwem 4 diod LED po obu stronach rygla bezpieczeństwa umożliwia szybki odczyt jego stanu. Obecne w PSENslock 2 rozbudowane funkcje diagnostyczne występują w połączeniu z inteligentnym systemem diagnostyki SDD, co pozwala na: przyrost dostępności instalacji oraz ograniczenie okablowania i skrócenie czasu uruchamiania. Gwarantowana jest istotnie skuteczna ochrona przed manipulacjami, w celu zapobiegania niepożądanym przestojom w produkcji. Do wyboru są różne rodzaje kodowania.

Elektromechaniczny rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2
Elektromechaniczny rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2

Istnieje opcja dostosowywania PSENslock 2 do indywidualnych wymagań poprzez regulację, czy też ustalenie, siły blokowania za pomocą klucza konfiguracyjnego "Config Key". Pracując zarówno samodzielnie, jak też i w połączeniu szeregowym, rygiel bezpieczeństwa PSENslock 2 może być używany choćby dla zabezpieczenia bramek bezpieczeństwa. Obowiązuje bardzo długi okres eksploatacji dzięki bezdotykowej technologii transponderów i magnetycznemu w praktyce ryglowaniu osłon. To wszystko ma miejsce przy wyjściach bezpieczeństwa (OSSD) - są one niezależne względem ryglowania osłon i zapewniają znakomitą elastyczność w czasie wdrażania rozwiązania.

Więcej informacji pod adresem: pilz.com

Wideo
Firma: Pilz
Tematyka materiału: bezpieczeństwo, elektromechaniczne rozwiązania, rygle, rygle bezpieczeństwa, Pilz, PSENslock 2
AUTOR
Źródło
pilz.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"