Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowość od firmy Bourns: poręczne enkodery przyrostowe serii PER

Article Image
22 kwietnia 2021 r. firma Bourns zaprezentowała nowe, funkcjonalne enkodery przyrostowe rodziny PER do montażu przewlekanego (THT), których parametry są porównywalne z dostępnymi na rynku wyrobami.

Mowa tu o modelach: PER28, PER35 i PER56 różniących się między sobą średnicami. Średnice te to (kolejno): 28 mm, 35 mm i 56 mm obecne w nazwach elementów. Są to podzespoły niskoprofilowe o trwałości powyżej 50 tysięcy cykli i rozdzielczości 15 PPR (15 impulsów na obrót enkodera) zdolne do 60 obrotów na minutę (nie więcej). Wszystko to przy maksymalnym prądzie 1 lub 10 mA (zależnie od modelu) dla napięcia 5 V oraz rezystancji izolacji równej 100 MΩ. Każdy z układów jest malowany na czarno i odznacza się klasą wodoszczelności IP40. U ich spodu występują zapadki pozwalające słyszeć w sposób wyraźny obroty. Zastosowania  elementów obejmują m.in.: sprzęt audio i układy przemysłowe oraz urządzenia diagnostyczne i laboratoryjne. Są to plastikowe części działające w każdych warunkach. Nie są im straszne temperatury otoczenia. Ponadto kurz i promieniowanie UV. Enkodery serii PER są tak poręczne, że wytrzymałe. Nic tylko je natychmiast kupić (producent wręcz do tego zachęca!).

Więcej informacji pod adresem: www.bourns.com

DATA SHEET
DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja enkodera PER28 Download icon Dokumentacja enkodera PER35 Download icon Dokumentacja enkodera PER56
Firma: Bourns
Tematyka materiału: Bourns, IP40, THT
AUTOR
Źródło
https://www.bourns.com/docs/technical-documents/featured-product-bulletins/Bourns_SC2050_PER28_PER35_PER56_NPR.pdf
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"