Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przemysłowe, antybakteryjne przyciski Harmony od firmy Schneider Electric

Article Image
Pandemia COVID-19 całkowicie zmieniła postrzeganie dbałości o higienę w różnych obszarach życia. Tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% (w 2020 roku). Zbliżony wzrost zapotrzebowania miał miejsce m.in. w Polsce. Firma Schneider Electric - lider w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży przemysłu i wprowadza antybakteryjne przyciski Harmony. Przyciski te polepszają pracę w wielu zakładach, zmniejszając ryzyko zachorowalności.

Zawarta w powłoce przycisku Harmony domieszka srebra, razem z biobójczym preparatem, skutecznie ogranicza rozwój drobnoustrojów i bakterii o 99% (po 2 godzinach od dotknięcia przycisku). Higieniczna powłoka zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, plam i odbarwień. Jest ona odporna na korozję i uszkodzenia. Antybakteryjne przyciski Harmony są przeznaczone dla różnych elementów maszyn przemysłowych. Przyciski występują w wielu kolorach i oznaczeniach. Wyróżnia je prostota oraz wydajność - każdy z nich zaprojektowany został do wykonania nawet 10 milionów operacji. Zakres temperatury pracy przycisków waha się od -40 do 70°C. Jak wyjaśnia szef produktu w firmie Schneider Electric, Karol Witkowski:

"Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji (...) było spryskiwanie tych elementów, które są często dotykane (...). Elementy te nie zyskują (...) właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu kończy się jego działanie. Stąd powstał pomysł stworzenia (...) przycisków z nieścieralną, bezpieczną powłoką."

Logo firmy Schneider Electric

Z kolei dyrektor kanału dystrybucji automatyki przemysłowej w firmie Schneider Electric, Marek Grzegorczyk dodaje:

"Wprowadzenie w życie higienicznych praktyk (...) wpływa na redukcję absencji chorobowych i ograniczenie stresu wywołanego obawą przed zakażeniem. Chcemy przygotować podmioty na nadejście kolejnych fal pandemii i dać ich pracownikom poczucie (...) bezpieczeństwa w miejscu pracy. Antybakteryjne przyciski Harmony można przetestować w pełni bezpłatnie - wystarczy wypełnić krótki formularz."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Karol Witkowski - szef produktu w firmie Schneider Electric
Pan Marek Grzegorczyk - dyrektor kanału dystrybucji automatyki przemysłowej w firmie Schneider Electric
Wideo
Firma: Schneider Electric
Tematyka materiału: Karol Witkowski, Marek Grzegorczyk, powłoki antybakteryjne, przyciski Harmony, rozwiązania przemysłowe, Schneider Electric
AUTOR
Źródło
se-news.prowly.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"